پاک کردن تتو

پاک کردن تتو

تتو چیست و چگونه بر روی پوست انجام می شود؟
به عمل گذاشتن مواد رنگی خارجی زیر پوست به منظور ایجاد طرح ها و نقوش خاص که هریک می تواند بیانگر یک تفکر، ایدئولوژی و یا تنها به منظور زیبایی باشد، تتو گفته می شود. تتو در بین افراد فرقه های مذهبی خاص نیز طرفداران بی شماری دارد، این مردم گاهی خواهان تبلیغ و ترویج تفکرات خود هستند که می توانند این کار را به واسطه تتو در بین دیگران نیز انجام بدهند. تتو از گذشته تا کنون سیر تحولی زیادی داشته است، از ترسیم نقش اژدها بر بدن پهلوانان تا ترسیم خط چشم و خط لب ظریف در طیف کارهایی قرار می گیرد که به آن ها تتو گفته می شود. پاک کردن تتو هم روش های متفاوتی دارد.
انجام عمل تتو بر روی پوست باید توسط سوزن های مخصوص و بهداشتی صورت بگیرد، ضمن این که این کار با درد و خونریزی بسیار زیادی نیز همراه است. نکات بهداشتی در حین انجام این کار و بعد از آن نیز حائز اهمیت بسیاری است که نباید در آن قصور و کوتاهی پیش بیاید.

پاک کردن تتو
پاک کردن تتو

تتو چه آسیب هایی به بدن می زند؟

بسیاری از بانوان به قصد زیبا تر شدن اقدام به انجام تتو می کنند، می توان گفت علیرغم زیبایی های که تتو بعضا برای انسان ایجاد می کند این کار عوارض بی شماری دارد. تحقیقات گسترده در میان افراد مبتلا به ناهنجاری های کبدی نشان می دهد که تتو یکی از عوامل گسترش بیماری هپاتیت نوع B و C در بین افراد است. این بیماری در نهایت می توان منجر به بروز نارسایی و یا حتی سرطان کبد شود. باید گفت محل انجام تتو، اندازه آن و رنگ های به کار رفته در آن در میزان عفونت زایی این کار در بدن تاثیرات شگرفی دارند. این تحقیقات در ادامه عنوان می کنند که تتو عامل ایجاد بیماری سفلیس، سل و یا جذام در بین نوجوانان نیز هست. در نهایت تاسف باید گفت که این کار امروزه در ایران و در میان جوانان و نوجوانان بسیار متداول شده در حالی که آنان از عوارض احتمالی آن کاملا بی اطلاع هستند.

چرا افراد برای پاک کردن تتو اقدام می کنند؟ پاک کردن تتو چه عوارضی دارد؟

همانطور که افراد با انگیزه های خاص مبادرت به انجام تتو در قسمت های مختلف بدن خود می کنند گاهی نیز برای پاک کردن این طرح ها از بدن خود تصمیماتی می گیرند. این تصمیمات می تواند متاثر از انگیزه های مذهبی بوده و یا حتی دلایل بهداشتی و یا فردی داشته باشد. با این حال این که فرد در چه مکانی اقدام به این کار کند از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که امنیت بهداشتی از جمله نکات مهمی است که در تتو و پاک کردن آن حتما باید رعایت شود. نتایج یک تحقیق محلی نشان داده که حدود 70 درصد افراد ساعتی بعد از انجام تتو از کار خود پشیمان می شوند. پاک کردن تتو عملی زمان بر است و بیشتر اوقات نتایج مثبت و کامل از این عمل گرفته نمی شود. پاک کردن تتو از روی پوست با استفاده از روش های مختلفی صورت می گیرد و با توجه به رنگ های به کار رفته در طرح پروسه متفاوتی دارد. یکی از متداول ترین این شیوه ها استفاده از لیزر است. باید بدانید که استفاده از لیزر شیوه و اصول خاص خود را دارد و نباید با اعتماد به هر مکانی که این عمل در آن انجام می شود خود را ابزار سوء استفاده سودجویان و کلاهبرداران بکنید و سلامتی خود را به مخاطره بیاندازید. میزان تاثیر انواع لیزرها بر طیف های مختلف رنگی متفاوت است. به طور کلی تاثیر لیزر بر رنگ های تیره و طیف قهوه ای تاثیر بیشتر و بهتری می گذارند و طیف های قرمز، کم ترین نتیجه را در فرآیند پاکسازی به لیزر می دهند.
کلینیک ایده آل با بیش از دو دهه تجربه در زمینه بهداشت و زیبایی پوست و مو با تکیه بر پزشکان متخصص و متعهد خود یاری دهنده مراجعان در زمینه پاک کردن تتو و کاهش عوارض پس از آن است. در این کلینیک خدمات مربوط به پاکسازی پوست از هر گونه خالکوبی و تتو با استفاده از به روز ترین تکنولوژی های تجهیزات پزشکی و استاندارد ترین انواع لیزر مطابق با فناوری روز اروپا و آمریکا انجام می شود. با استفاده از امکانات موجود در این کلینیک مراجعان می توانند به پوست سالم و ایده آل خود برسند و سلامت و زیبایی خود را دوباره به دست آورند.

پاک کردن تتو

This post is also available in: English

© 2020 Copyright © کلیه حقوق برای «کلینیک زیبایی ایده آل» محفوظ است.