ویزیت

ویزیت

ویزیت دکتر زیبایی پوست

پوست بخش مهمی از بدن است که سلامت آن، باعث زیبایی در افراد می شود. تحقیقات نشان داده است که پوست سالم در انسان  ها به افزایش اعتماد به نفس فرد کمک می کند. انسان هایی که پوست های لطیف و شفافی دارند، از اعتماد به نفس بیشتری نسبت به بیماران پوستی برخوردارند. خانم هایی که به بیماری پوستی مبتلا هستند، اغلب بخش های مورد نظر را با کرم ها و وسایل آرایشی می پوشانند تا از چشم دیگران دور بماند. در برخی موارد هم راهی برای پوشاندن این بخش ها نیست و فقط در صورت مراجعه به پزشک، امکان رفع آن ها وجود دارد.

چه زمانی باید به دکتر پوست مراجعه کنیم؟

برخی از بیماری های پوستی از ناراحتی های کبدی نشات می گیرد. اگر در کارکرد کبد خللی وارد شود، می تواند به بیماری های پوستی منجر شود. یکی از شایع ترین علت عدم کارکرد صحیح کبد، وجود مواد زائد در خون و کبد است که با مراجعه به کلینیک ایده آل، به راحتی درمان پذیر است.

  • لک های پیری

یکی دیگر از بیماری های پوستی که نیاز به ویزیت دکتر زیبایی دارد، لک های معروف به لک های پیری است. این لک ها که اغلب از سن میانسالی در پشت دست ها، روی گردن و سینه ظاهر می شوند، مربوط به مواد زائدی است که ابتدا وارد کبد شده اند و بعد از مدتی از کبد دفع می شوند و به سمت پوست انتقال می یابند.

ویزیت
ویزیت
  • لکه های بارداری

این لکه ها که بیشتر در افراد سبزه مشخص است، در گونه ها، پیشانی و چانه به وجود می آیند. درست است که نام این لکه ها، لکه های بارداری است اما ممکن است در خانم های مجرد هم دیده شود. علت بروز اصلی این لکه ها، به تغییرات ناگهانی خون در بدن برمی گردد. در دوران قاعدگی و دوران بارداری که تغییرات ناگهانی خون زیاد است، این لکه ها به وجود می آیند. پزشک با پاکسازی خون، می تواند از ایجاد لکه ها پیشگیری کند.

  • کک و مک یا فرکل

یکی دیگر از ناراحتی های پوستی که نیاز به ویزیت دکتر زیبایی دارد، کک و مک هایی است که بعد از تولد، پدید می آید. کک و مک های مادرزادی که بیشتر در میان اروپایی های چشم آبی و مو بور دیده می شود، مورد بحث ما نیست. ما به بررسی کک و مک های اکتسابی که بعد از تولد ایجاد می شوند، می پردازیم. دلیل کک و مک هایی که با مرور زمان بر روی پوست ایجاد شده اند، مواد زائد وارد شده در کبد است که پزشک معالج، با تجویز داروی مورد نظر، به درمان این عارضه می پردازد.

  • جای زخم و اسکار

مورد دیگری که نیاز به مراجعه به پزشک متخصص زیبایی دارد، وجود جای زخم و اسکاری است که به دلایل متفاوت پدید آمده است. پزشک برای درمان این موارد، با کمک تجهیزات مناسب، به پاک کردن جای زخم و اسکار اقدام می کند.

  • جوش های سر سیاه و سر سفید

این جوش ها در جوان ها بیشتر دیده می شود و عوامل متعددی را در می گیرد. مشکلات کبدی، ترشح زیاد غدد چربی پوست، عدم رعایت بهداشت صورت، استفاده از داروهای خاص و باز بودن مسیر پوست از جمله دلایل ایجاد جوش ها هستند که با مراجعه به پزشک قابل درمان می باشند.
پزشک متخصص با ویزیت بیمار، عوامل ایجاد جوش را بررسی می کند و عامل اصلی آن را می یابد. سپس با تجویز داروی مناسب، به از بین بردن عامل اصلی اقدام می کند. متاسفانه در داروخانه ها کرم های زیادی برای رفع جوش های صورت وجود دارد، اما بعد از خرید این کرم ها و استفاده از آن ها، فرد احساس رضایت نمی کند زیرا عامل اصلی پیدایش جوش ها، از بین نرفته است. ممکن است این جوش ها به دلیل وجود مواد زائد در کبد باشند، در این صورت هیچ محلول و کرمی نمی تواند به درمان آن بپردازد. به همین دلیل قبل از صرف هزینه های هنگفت برای خرید کرم ها و محلول های پوستی، به پزشک مراجعه کنید تا در کمترین زمان، شاهد بهبودی پوست خود باشید.

  • خشکی و خارش پوست

هر گونه حساسیت پوستی که باعث خارش و خشکی پوست شود نیاز به ویزیت پزشک دارد. این عوامل ممکن است از مصرف هر نوع مواد غذایی نشات گرفته باشد. مواد شیمیایی و عوامل قارچی هم از دیگر دلایل ایجاد خشکی و خارش پوست است.

ویزیت

This post is also available in: English

© 2020 Copyright © کلیه حقوق برای «کلینیک زیبایی ایده آل» محفوظ است.