میکرونیدلینگ

میکرو نیدلینگ

میکرو نیدلینگ روشی نوین برای ساخت کلاژن است. از این روش برای بهبود بافت ها، زخم سطحی بدن و چین و چروک استفاده می شود. روش کار میکرو نیدلینگ استفاده از سوزن های ریز برای ایجاد کانال هایی در اندازه میکرو بر روی پوست می باشد. این روش پوست بیمار را به صورت طبیعی برانگیخته می سازد تا بتواند به صورت خودکار، خود را ترمیم نماید که در حین این پروسه کلاژن و الاستین تولید می کند. این پروسه ترمیم کننده، تقریبا سریعا شروع به کار می کند و موجب کلفت شدن درمیس (غشای میانی پوست) و بر طرف شدن چین و چروک می گردد.
نکته قابل توجه این است که در حین میکرو نیدلینگ هیچ گونه آسیبی به بافت ها نمی رسد. کانال های ریز در اپیدرم به شدت به هم نزدیک هستند و پوست، درست در راستای آنها اقدام به ترمیم خود می کند. بسته به عمق مشکلی که در پوست وجود دارد، ممکن است کمی قرمز شدگی و در برخی موارد خونریزی خفیف، در آن محل بلافاصله پس از توقف دستگاه مشاهده شود.

میکرونیدلینگ
میکرونیدلینگ

از مزایای دیگر میکرو نیدلینگ این است که کانال های ریز باعث جذب بهتر کرم ها و ژل های ترمیم کننده می گردند. بسته به خواسته بیمار می توان از مواد افزودنی متنوعی اعم از: سرم های هیالورنیک، سرم های شفاف کننده، سفید کننده، سلول های پیوندی برای رشد سلول های جوان و ویتامین C ، در حین میکرو نیدلینگ استفاده کرد.
با استفاده از میکرو نیدلینگ می توان روش درمانی PRP را نیز به راحتی انجام داد. در این روش بافت آسیب دیده با کمک لیزر ترمیم می شود. از این روش برای بهبود بافت و نیز تقویت پوست استفاده می شود.
محل هایی که می توانند تحت درمان میکرو نیدلینگ قرار بگیرند عبارتند از: صورت، گردن، شانه و بازو ها. این روش سال هاست که به اشکال مختلف در اروپا بکار گرفته می شود. در سال های اخیر استفاده از این روش به صورت عمومی در آمده است. این روش با ایجاد سوراخ های ریزی بر روی پوست بدون نیاز به گرما، اثرات بسیار جالب توجهی به همراه خواهد داشت.

از مزایای این روش نسبت به روش لیزر درمانی این است که ترمیم پوست با سرعت به مراتب بیشتری انجام می شود. با این حال همواره در مورد بهداشت این روش سوالاتی مطرح است. از این رو ذکر این نکته ضروری است، هر بیمار دارای سوزن مجزا و مخصوص به خود است و تمامی تجهیزات با توجه به استانداردهای روز دنیا استریل می شوند و امکان استفاده دوباره از سوزن برای فردی دیگر به هیچ وجه وجود ندارد. دستگاه میکرو نیدلینگ به گونه ای  طراحی و برنامه ریزی شده است که بتوان عمق نفوذ سوزن ها را بسته به نوع پوست و مشکلی که وجود دارد تعیین نمود. از این رو در هر بیمار، از برنامه منحصر به فردی استفاده می شود.
روش میکرو نیدلینگ برای تمامی انواع پوست ها (چرب، خشک و …) قابل اجرا است. از این روش می توان در پوست های حساس به گرما یا افرادی که پوستشان به مواد شیمیایی حساس است، استفاده کرد.
به دلیل وجود موتور پر سرعت در میکرو نیدلینگ، نفوذ سوزن ها بسیار سریع انجام می شود و بیمار درد چندانی حس نمیکند و احساسی به سان سوزش ناگهانی برای فرد به وجود می آید. پس از اجرا میکرو نیدلینگ، بیمار حس آفتاب سوختگی دارد. بسته به عمق درمان، این حس ممکن است یک روز، چند روز و یا یک هفته ادامه داشته باشد. بهتر است در این مدت از برخورد شوینده های پایه اسیدی با پوست جدا پرهیز شود.
با وجود اینکه از هیچ گرمایی در اجرای این روش استفاده نمی شود، اما بیشتر بیماران پس از عمل احساس گرمای درونی دارند. از این رو توصیه می شود حتما قبل از خروج از کلینیک به توصیه های مربوطه که توسط کادر پزشکی مطرح می شود، توجه فرمایید.

میکرونیدلینگ

This post is also available in: English

© 2020 Copyright © کلیه حقوق برای «کلینیک زیبایی ایده آل» محفوظ است.