تزریق چربی

تزریق چربی

اگر چه در علم اخلاق همیشه بر خصایص رفتاری بیش از زیبایی چهره تاکید شده است و بسیاری از بزرگان داشتن سیرت نیکو را از داشتن صورت نیکو برتر دانسته اند، ما نیز بر این گفته صحه می گذاریم و اخلاق و شخصیت نیکو را ارج می گذاریم. اما نباید فراموش کنیم داشتن چهره و صورت زیبا اولین چیزی است که از هر فرد در ذهن ما باقی می ماند.
ما در طی روز با افراد زیادی تعامل برقرار می کنیم که نسبت به شخصیت و اخلاق آنها هیچ شناختی نداریم. بنابراین قضاوت ما ابتدا از روی چهره آنها انجام می شود. از سوی دیگر علم روانشناسی هم ثابت کرده است که افراد زیبارو مورد احترام و تکریم بیشتری از سوی دیگران قرار می گیرند. نه گفتن به افراد خوش چهره سخت تر است و این یک اصل پذیرفته شده در علم روانشناسی است.
اگر چه زیبایی چهره اهمیت زیادی دارد، اما باید گفت که انسان ها همگی زیبارو به دنیا نمی آیند و همه از نظر زیبایی در یک سطح قرار ندارند. همچنین افراد زیادی هستند که در جوانی زیبا، خوش چهره و باطراوتند، اما همین که به میانسالی پا می گذارند، زیبایی خود را از دست می دهند. برخی از افراد ممکن است به دلیل از دست دادن زیبایی دچار افسردگی هم شوند. این امر در رابطه با زنانی که وارد دوره یائسگی می شوند، بیشتر دیده شده است.
در سال های اخیر علم پزشکی در زمینه زیبایی پیشرفت های زیادی کرده است. تزریق چربی به پوست هم یکی از روش های جدید در علم پزشکی زیبایی است. پوست به عنوان یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عامل در زیبایی است. به طوری که حتی اگر تمامی اجزای صورت زیبا و متناسب باشند اما پوست چروکیده و یا صورت لاغر و دلمرده باشد، زیبایی سایر اجزا به چشم نمی آید. بنابراین می توان با استفاده از تزریق چربی پوستی باطراوت و چهره ای شاداب داشت.

 

تزریق چربی
تزریق چربی

تزریق چربی به پوست

پزشک متخصص برای تزریق چربی به پوست باید سه مرحله را پشت سر بگذارد که عبارتند از:

  • مرحله اول برداشتن چربی

پزشک ابتدا با استفاده از روش لیپوساکشن چربی های اضافه را از اندام های اهدا کننده (باسن، شکم و ران) بر می دارد. این کار توسط سوزن های نمونه برداری زیرجلدی یا یک کانولای مخصوص صورت می گیرد. در طی مرحله برداشت، نباید به سلول های چربی آسیبی وارد شود. بنابراین دقت در انجام این مرحله اهمیت زیادی دارد.

  • مرحله دوم جدا کردن سلول‌های چربی

در مرحله دوم سلول های چربی در سانتریفیوژ با سرعت بالایی چرخانده می شوند. این کار به منظور جدا کردن سلول های چربی از مایعات اضافه و ناخالصی ها صورت می گیرد. همچنین پزشک سلول های چربی آسیب دیده را هم از نمونه خارج می کند تا سلول های تمیز چربی باقی بمانند.

  • مرحله سوم تزریق سلول های چربی

در مرحله نهایی پزشک سلول های چربی باقی مانده را با استفاده از سرنگ های مخصوص در زیر پوست تزریق می کند. محل تزریق مطابق با خواست بیمار انتخاب می شود که می تواند لب، گونه، سینه، باسن، چانه و … باشد.  

مراقبت پس از تزریق چربی به پوست

مراقبت های بیمار پس از تزریق چربی به پوست اهمیت زیادی دارد. بی توجهی به توصیه های پزشک نتیجه این عمل را بالعکس می کند. برخی از مهمترین توصیه های پزشک پس از تزریق چربی به پوست عبارتند از:

  • راه رفتن و نرمش پس از عمل: این کار به منظور کاهش ورم و جلوگیری از تشکیل لخته خون صورت می گیرد.
  • استفاده از کمپرس سرد بر روی پوست: به منظور کاهش تورم
  • پوشیدن گن های ارتجاعی برای ناحیه اهدا کننده چربی: به منظور کنترل ورم در این نواحی
  • خودداری از انجام ورزش و فعالیت های سنگین تا بهبودی کامل
  • مراجعه به پزشک پس از مشاهده عفونت یا خونریزی 

اثرات تزریق چربی به پوست
تزریق چربی به پوست برای زیباسازی انجام می شود. در ابتدا ممکن است فرد از تزریق رضایت چندانی نداشته باشد. زیرا محل تزریق ورم می کند و کبود می شود اما پس از سپری شدن دو هفته ورم و کبودی آن بهبود می یابد. ثبات و دوام این روش به ثابت نگه داشتن وزن بستگی دارد. در صورتی که وزن بدن کاهش پیدا کند، چربی هایی که به پوست تزریق شده است از بین می روند و فرد باید برای تزریق مجدد اقدام کند.
این روش هیچ خطری برای بیمار ندارد و از بافت چربی خود فرد استفاده می شود. بنابراین احتمال واکنش آلرژیک به صفر می رسد. اثر آن طولانی مدت است و نسبت به ژل های تزریقی ماندگاری بیشتری دارد. 

تزریق چربی

This post is also available in: English

© 2020 Copyright © کلیه حقوق برای «کلینیک زیبایی ایده آل» محفوظ است.