بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

زیبایی یک عامل تاثیرگذار بر میزان عزت نفس و روحیه اشخاص به حساب می آید و بر طبق آمار به دست آمده، افرادی که از چهره خوبی برخوردار هستند، از اعتماد به نفس بیشتری نسبت به سایرین برخوردار می باشند. عوامل بسیاری زیادی بر چهره و زیبایی اشخاص تاثیر می گذارد؛ اما به طور کلی می توان گفت چشم ها یکی از اجزاء تاثیرگذار در چهره افراد هستند که در تعاملات اجتماعی و زیبایی شخص نقش بسیار پررنگی ایفا می کنند.
عمل زیبایی پلک که در اصطلاح پزشکی به آن بلفاروپلاستی گفته می شود، یک راه درمانی برای داشتن چشمانی زیبا است. این عمل زیبایی برای افرادی که پا به سن گذاشته اند و رفته رفته، طراوت و انسجام پوستی خود را از دست داده اند، گزینه بسیار مناسبی است. البته برخی از جوانان نیز به دلیل عوامل موروثی و ژنتیکی از پلک های پف داری برخوردار هستند. این دسته از افراد نیز می توانند با بلفاروپلاستی به میزان قابل توجهی به زیبایی چشمان خود بیفزایند.

بلفاروپلاستی
بلفاروپلاستی

همان طور که گفته شد میانسالان بهترین گزینه  برای درمان بلفاروپلاستی قلمداد می شوند. زیرا با بالا رفتن سن ضخامت و شادابی پوست تحلیل می رود  که این مساله در بسیاری از مواقع  موجب آویزانی و  بیرون زدگی چربی صورت در قسمت پلک ها می شود. به طور کل می توان گفت تغییر فاحشی که در سنین میانسالی در چهره اشخاص ظاهر می شود، به چشم ها و پلک ها مربوط است که می توان این معضل را با بلفاروپلاستی از بین برد.
افرادی که به این عمل زیبایی روی می آورند، پس از درمان، تفاوت را به صورت کاملا محسوسی درک خواهند کرد و به این باور می رسند که این درمان، دست کم 8 سال آن ها را جوان تر از گذشته نشان می دهد.

روش درمان با استفاده از عمل بلفاروپلاستی
در این نوع از درمان، پزشک معالج کیسه های چربی موجود در اطراف چشم را تخلیه مینماید و پوست های مازادی که زیبایی چشم ها را تحت تاثیر قرار داده اند را برمی دارد. در برخی از مواقع افتادگی پوست پلک،  از افتادگی ابروان و یا پیشانی نشات می گیرد که می توان به منظور درمان این مشکل نیز اقدام نمود. در برخی موارد، بیمار برای اینکه به طور کل از افتادگی پلک ها رهایی یابد، پس از عمل بلفاروپلاستی، به درمان های دیگری نظیر لیفت ابرو و یا تزریق ژل به پیشانی نیز روی می آورد تا به میزان قابل توجهی بر جذابیت چهره و چشمان خود بیفزاید.
درمان بلفاروپاستی از دسته عمل های جراحی های سرپایی به حساب می آید که در طول درمان، بیمار به صورت موضعی بی حس خواهد شد. لازم به ذکر می باشد که این درمان در برخی از موارد با استفاده از لیزر صورت می گیرد؛ اما این مسئله تاثیری بر نتیجه و کیفیت عمل نخواهد داشت.

 

دوران نقاهت عمل بلفاروپلاستی

همان طور که در مطالب بالا گفته شد، بلفاروپلاستی یک عمل سرپایی است که دوران نقاهت آن چندان طولانی نیست و بیمار می تواند 1 الی 2 روز پس از انجام عمل به تماشا و مطالعه بپردازد؛ اما نکته ای که بیمار باید پس از عمل به آن توجه داشته باشد، این است که چشم ها تا مدتی بسیار حساس خواهند شد و به مواردی هم چون: گرد و غبار، آفتاب، باد، سرما و… واکنش نشان خواهند داد. لذا مطلوب  است که تا مدتی به صورت ویژه از چشم ها محافظت شود و به منظور حضور در فضاهای خارج از منزل، از عینک های آفتابی بزرگ و استاندارد و هم چنین کرم های دورچشم محافظ  استفاده شود.

بلفاروپلاستی

This post is also available in: English

© 2020 Copyright © کلیه حقوق برای «کلینیک زیبایی ایده آل» محفوظ است.