از بین بردن چین و چروک

برطرف کردن چروک

بر طرف کردن چین و چروک را بهتر بشناسیم .داشتن پوستی صاف و عاری از هرگونه چین و چروک و عارضه  پوستی ، خواست و آرزوی تقریبا تمامی افراد است.
یک پوست سالم، به طور طبیعی بعد از حدود چهل سالگی شروع به آوردن چین و چروک میکند ( البته این یک نظریه ی کلی راجع به عموم افراد است وگرنه که فاکتورهایی نظیر ژن ، موقعیت خواب و شرایط زندگی ، کیفیت لوازم آرایشی مورد استفاده و … در تغییر زمان این روند چین و چروک افتادن بی تاثیر نیست ).

علل به وجود آمدن چین و چروک پوستی

به طور کلی ، مسئله ی جلوگیری و حتی درمان چین و چروک های پوستی ، دغدغه ی ذهنی همگان می باشد. لذا اولین گام جهت موفقیت دراین زمینه ، این است که علل اصلی به وجود آمدن این چین و چروک ها را بشناسیم.

1_ بالا رفتن سن

از علل اصلی به وجود آمدن چین و چروک پوست ، سالخوردگی است.
به طور طبیعی، با بالارفتن سن و سال، پوست به دلیل کاهش قابلیت ارتجاعی اش ، درخشش و شفافیت اولیه ی  خود را از دست می دهد.

2_ رژیم غذایی نامناسب

داشتن یک رژیم غذایی مناسب که در آن ویتامین و مواد معدنی به میزان مطلوب وجود داشته باشد ، کمک بسیاری به حفظ شادابی پوست می کند. همچنین نوشیدن آب کافی، برای شفافیت پوست بسیار حائز اهمیت است. 

3_  قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید

اشعه های مستقیم نور خورشید، به بیان صریح دشمن پوست محسوب می شود. لذا توصیه می شود برای قرارگیری در معرض نور خورشید ، حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده شود.

4_ زیاده روی در مصرف لوازم آرایش

لوازم آرایشی به دلیل دارا بودن مواد شیمیایی، برای سلامتی پوست بسیار مضر می باشد. لذا بهتر است تا درصورت عدم لزوم جدی ، از مصرف آن جلوگیری شود.

5_ استعمال دخانیات

افرادی که مصرف دخانیات (سیگار ، قلیون و … ) دارند ، به مراتب بیشتر از سایر افراد مستعد پیری زودرس پوست هستند.

 

برطرف کردن چروک
برطرف کردن چروک

راه های درمان

روش های زیادی برای صورت وجود دارد که گرفتن نتیجه از آنها به نوع پوست فرد و انتخاب روش مناسب و ممارست در درمان بستگی دارد.
درمان های پوستی نیازمند صرف زمان و حوصله است و چنانچه پروسه ی درمان جدی گرفته شود ، غیرممکن است که نتیجه ی دلخواه حاصل نشود.
درمان های پزشکی که کلینیک فوق تخصصی ایده آل در زمینه ی برطرف سازی چین و چروک های پوستی ارائه می دهد ، از این قبیل است :

بوتاکس :

این روش ، یک روش دائمی نبوده و اثرش تا سه الی چهار ماه ماندگار است.
تزریق بوتاکس معمولا مناسب درمان چین و چروک های پیشانی و گوشه ی لب می باشد؛ به این صورت که سیگنال های شیمیایی که سبب منقبض شدن عضلات صورت میگردد را مسدود میکند؛ اما این روند پس از سه تا چهارماه بی تاثیر شده و عضلات، مجددا شروع به فعالیت کرده و چین و چروک ها را برمیگردانند.

تزریق ژل :

این روش، بیشتر برای از بین بردن چین و چروک یا فرورفتگی های دور لب مناسب می باشد که به مانند روش ترزیق بوتاکس، تاثیر موقتی دارد و پس از حدود شش ماه نیاز به تزریق مجدد احساس میشود.

میکرودرم :

میکرودرم یا همان لایه برداری پوست ، روشی سنتی و مناسب جهت جوانسازی پوست صورت است که از جمله مزایای این روش، میتوان به از بین بردن جوش های سرسیاه و سرسفید ، خط و خطوط ریز صورت ، خشکی یا چربی بیش از حد پوست اشاره کرد.

لیفتینگ :

در این روش ، پوست و چربی اضافه ی صورت به واسطه ی عمل جراحی خارج شده و سپس عمل جمع و سفت کردن مجدد پوست صورت انجام می گیرد.
عمر ماندگاری این عمل ، بسته به مراقبت های فردی ، تا ده سال نیز می باشد.

لیزر :

لیرز که به نسبت ، تکنولوژی جدیدتری به حساب می آید، با تابش پرتوهای پالس دار متمرکز و کوتاه نوری بر روی پوست ، به از بین بردن لک ، انواع جوش و چین و چروک های پوستی کمک می کند.
استفاده از روش لیزر ، برای افرادی که از روش لیفتینگ به نتیجه ی دلخواه خود نرسیده اند ، بسیار مناسب است.
به طور کلی ، پوست از جمله ظریف ترین و حساس ترین المان های بدن انسان به شمار می رود که سلامت آن ، تاثیر مستقیم و غیرقابل چشم پوشی بر زیبایی فردی می گذارد.
در نتیجه مراقبت صحیح از پوست به ویژه پوست صورت ، امری خطیر جهت جلوگیری از پیری های زودرس می باشد که با وجود مشاورین و متخصیص دلسوز و حازق کلینیک ایده آل، دیگر کار دشواری نیست.

برطرف کردن چروک

This post is also available in: English

© 2020 Copyright © کلیه حقوق برای «کلینیک زیبایی ایده آل» محفوظ است.