برداشت کیست

برداشت کیست

برداشت کیست پوستی :

بافتی کیسه مانند دارد که حاوی مایعات یا موادی بین جامد و مایع می باشد و ممکن است ایجاد برآمدگی بر روی پوست کند.
می توانند به دلایل مختلف ، حتی یک عفونت ساده یا انسداد غدد چربی ایجاد شوند.
حتی وارد شدن یک جسم خارجی مانند گوشواره به داخل گوش نیز می تواند سبب بروز کیست شود.
کیست پوستی ، در صورتی که آلوده یا ملتهب نشود ، درد ندارد. همچنین بسیار آهسته رشد می کند.
در زیر پوست حرکت می کند و هنگام لمس سطح پوست ، ممکن است متوجهش نشویم.

دلایل عمده ی به وجود آمدن کیست پوستی :

کیست های پوستی از جنس آکنه ، عمدتا به دلیل بسته شدن منافذ پوست ، آلودگی پوست ، و یا عادات غلط مانند فشار دادن دست روی قسمتی از صورت به هنگام مطالعه ، به وجود می آیند. یعنی چه ؟ این یک عادت رایج اشتباه است که به هنگام مطالعه ، یا تماشای تلویزیون و یا هرگونه فعالیت بصری ، دستان خود را روی قسمتی از صورت گذاشته و در واقع ، صورت خود را به دستانمان تکیه دهیم و به آن فشار وارد کنیم.
همین امر سهوی ، سبب فرو رفتن چربی روی پوست به داخل شده و در نتیجه ، سطح پوست جوش می زند. حال این جوش ها انواع مختلفی دارد که نوع وخیم آن را کیست می نامند.

 

برداشت کیست
برداشت کیست

راه های درمان کیست پوستی :

کیست های پوستی ، غالبا درد ندارند اما اکثر آن ها به درمان شدن نیاز دارندکه اثربخش ترین راه درمان ، خارج شدن کامل محتویات کیست می باشد.
توصیه ی اکید گروه پزشکی کلینیک ایده آل به افرادی که دچار این ضایعه ی پوستی می شوند ، این است که تحت هیچ شرایطی کیست را با دست فشار ندهند چرا که این عمل باعث میشود فقط مقداری از ترشحات داخل کیست خارج شود و مقدار باقی مانده در زیر پوست ، مجددا موجب ایجاد کیست در همان ناحیه می شود!
برخی از کیست های ضعیف ، خودشان به مرور زمان درمان می شوند. برخی را هم با استفاده از کمپرس گرم می توان به روند درمانشان سرعت بخشید؛ اما اگر کیست پوستی خیلی بزرگ یا خیلی قرمز بود و یا اینکه درد شدید داشت ، بدون درنگ باید به پزشک مراجعه کرد و مورد معاینه واقع شد. مصرف داروهای ضد التهاب نظیر کورتیزون ، تخلیه ی مواد داخل کیست به وسیله ی سرنگ ، و یا در نهایت عمل جراحی ، از جمله روش هایی است که گروه پزشکی کلینیک ایده آل برای حذف این ضایعه از روی پوست به کار می برند.
کادر فوق تخصصی حاذق کلینیک ایده آل ، پس از معاینه ی مراجعه کنندگان ، با توجه به نوع کیست ، نوع پوست و در نظر گرفتن ویژگی های پوست ، موقعیت سنی فرد ( مثلا اینکه فرد نوجوان باشد یا میانسال ، کودک باشد یا فردی مسن ، در تصمیم گیری برای روش درمانی و داروی هایی که تجویز می شود ، بسیار موثر و متفاوت می باشد ) و همینطور بسیاری فاکتورهای دیگر ، بهترین روش درمان را انتخاب ، و اقدام به درمان فرد می کنند.
به طور کلی ، بحث زیبایی عاملی بوده که از دیرباز دغدغه ی بشریت بوده و امروزه حتی بسیار پر اهمیت تر نیز شده است. زیبایی لزوما انجام عمل های عجیب و غریب با ریسک بالا و هزینه های گزاف نیست ، در درجه ی اول ، همین که فرد پوستی صاف و لطیف و عاری از هرگونه زائده های پوستی داشته باشد ، تاثیر بسیاری در زیبایی فردی و ثبت تصویری مثبت در اذهان افرادی که با آن ها در معاشرت هستیم ، دارد.
لذا توجه به پوست و مراقبت دائم از آن امری خطیر و غیر قابل چشم پوشی است.

 

This post is also available in: English

© 2020 Copyright © کلیه حقوق برای «کلینیک زیبایی ایده آل» محفوظ است.