لیفت صورت

لیفت صورت به معنای درمان شل شدگی و افتادگی پوست می باشد. به طور طبیعی ، با بالارفتن سن و سال ، پوست صورت دچار تغییراتی می شود و حالت صاف و بدون چین و چروک اولیه ی خود را از دست می دهد. البته با توجه به اهمیت زیبایی به ویژه در عصر جدید ، روش های درمانی متنوعی برای مبارزه با این علائم پیری ارائه شده که فوبیای پیر شدن را به حداقل رسانده است.
در ادامه ی مطلب ، روش های اصلی و رایج تری که پزشکان فوق تخصص کلینیک ایده آل در زمینه ی لیفت صورت به کار می برند به همراه توضیحاتی مختصر راجع به طریقه ی کلی روش مربوطه ، ارائه شده است؛ باشد که مورد استفاده ی همگان قرار بگیرد.

لیفت صورت با دستگاه لیزر

استفاده از لیزر برای تمامی اعمال مرتبط با پوست ، امروزه بسیار باب و مورد پسند اکثریت واقع شده است. به خصوص که با توجه به پیشرفت علم در زمینه ی لیزر و تولید دستگاه های متنوع ، هزینه های آن ، به نسبت سایر روش های لیفتینگ صورت ، پایین تر می باشد.
توسط این روش ، لایه های زیرین پوست ، به کلاژن سازی بیشتر تحریک می شوند که خود ، امری خطیر در به دست آمدن مجدد شادابی و طراوت پوست می باشد. همچنین ، استفاده از لیزر ، برای ترمیم پوست هایی که دارای لک و کهیر ناشی از تابش نور آفتاب هستند ، مناسب می باشد.
در برخی افراد بسیار حساس ، ممکن است پس از انجام لیفت صورت به وسیله ی لیزر ، پوست کمی قرمز شود یا حتی ورم موقتی داشته باشد که کاملا طبیعیست. 

لیفت صورت با نخ

روش لیفت با نخ ، روشی جدید با بازدهی بالا می باشد. در این روش ، از پنجاه نوع نخ گوناگون استفاده می شود و انتخاب نوع نخ ، بستگی به محل قابل درمان دارد. در این روش ، نخ به وسیله ی سوزن های مخصوص بسیار باریک به زیر پوست می رود و پوست را به ساخت کلاژن بیشتر ، تحریک و ترغیب می کند.
نتیجه ی این عمل ، از بین رفتن خطوط چروک از روی پیشانی ، گوشه های لب یا همان خط خنده  و چروک های روی گردن می باشد. روش لیفت به وسیله ی نخ همچنین ، به بالا بردن گونه هایی که در اثر بالا رفتن سن ، شل و آویزان شده اند نیز کمک بزرگی می کند.
این روش نیز به مانند تمامی روش های درمانی ، در کنار مزایای فراوانش ، یقینا عاری از هرگونه عوارض نیست. به عنوان مثال ، امکان کبودی در ناحیه ی درمان شده یا درد به هنگام خندیدن و تکان خوردن اعضای صورت تا حدود یک هفته وجود دارد. اما جای نگرانی نیست چرا که این مسئله به میزان حساسیت فردی بیمار معالجه شده بستگی دارد و در خیلی از افراد اصلا چنین اتفاقی رخ نمی دهد حتی برای مدت کوتاه!!

لیفت صورت با مواد طبیعی

جدای تمام روش های پزشکی مدرن ، پزشکان متخصص کلینیک ایده آل ، یک سری روش ها و ماسک های خانگی نیز برای استفاده ی مطالعه کنندگان این مقاله ارائه داده اند.
به عنوان مثال ، ماسک خیار که میوه ای خنک است ، درمانی عالی برای پوست محسوب می شود. میتوان آن را به صورت حلقه های نازک درآورد و به مدت یک ربع روی پوست گذاشت ، میتوان خیار را رنده کرده و آب از صافی رد شده ی آن را به وسیله ی پنبه روی پوست مالید و پس از یک ربع با آب سرد صورت را شست.
ماسک سفیده ی تخم مرغ و آب لیمو ، یکی دیگر از لیفت دهنده های طبیعی صورت به شمار می رود که از ترکیب سفیده ی تخم مرغ هم زده با دو قاشق چای خوری آبلیمو به دست می آید. نکته ی قابل توجه برای مصرف این نوع ماسک این است باید از آب گرم برای شست و شوی صورت استفاده کرد.
ماسک برنج ، ماسک شیر و همچنین روغن آلوئه ورا از سایر روش های خانگی برای درمان لیفت صورت می باشد. البته بهتر است که برای انتخاب حتی روش های خانگی معالجه ی این عوارض پوستی ، با یک پزشک متخصص و حاذق مشورت کرد تا بهترین ماسک متناسب با نوع پوست فرد ، انتخاب شود و درمان با سرعت بیشتری انجام شود و نتیجه ی

This post is also available in: English