برداشتن اسکار زخم

برداشت اسکار زخم

به آثار بر جای مانده از سوختگی ها ، انواع زخم ها ، آکنه ، بخیه و یا بیماری های داخلی عفونی ، اسکار می گویند. این یک امر طبیعی است که جای زخم هایی که به هر دلیلی روی پوست به وجود می آیند ، پس از بهبود آن زخم ، ماندگار شوند.
اما امروزه خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی ، روش های متعددی برای درمان این آثار که زیبایی طبیعی را تحت الشعاع قرار می دهد ، وجود دارد که کلینیک فوق تخصصی ایده آل ، پیشگام در این عرصه بوده و نگرانی تحمل این اثار بر روی پوست را به حداقل می رساند.
اسکارها در دو نوع برجسته و فرورفته وجود دارند ؛ اسکار برجسته نسبت به سطح پوست برآمدگی داشته و اسکار فرورفته نسبت به سطح پوست دارای فرورفتگی می باشد.

برداشت اسکار زخم
برداشت اسکار زخم

روش های درمان اسکار

برای درمان اسکار، روش های متعددی وجود دارد که متخصصین کلینیک ایده آل، پس از معاینه ی پوست آسیب دیده ، با تشخیص بهترین روش مناسب پوست بیمار ، اقدام به درمان می کنند.
به عنوان مثال ، جهت درمان اسکار برجسته ، از ورقه های سیلیکونی و تکنیک فشار موضعی استفاده می شود که از شیوع زخم های بزرگتر جلوگیری می کند.
روش دیگر ، تزریق آمپول کورتون است که باعث بالا آمدن پوست ، و هم سطح شدن با نواحی سالم اطراف خود می شود.
استفاده از لیزرهای CO2 اولتراپالس و PLD یا درم ابریژن نیز تقریبا مشابه هم بوده و هرسه با تکنیک تراشیدن بافت اضافی ایجاد شده و هم سطح کردن با پوست سالم اطراف ، عمل می کنند.
همچنین ، برای درمان اسکار نوع فرورفته نیز میتوان از لیزر CO2 منتها از نوع فرکشنال استفاده کرد که سبب کلاژن سازی پوست می شود.
همینطور ، روش درم ابریژن با سمباده کشیدن روی خود اسکار و لبه های آن ، به تحریک پوست ، جهت ساخته شدن کلاژن بیشتر کمک میکند.

علل به وجود آمدن اسکار :

به طور کلی ، به وجود آمدن اسکار به چند دلیل شایع نظیر جای بخیه ، جای زخم ، محل سوختگی ، بیماری های داخلی یا عفونی و یا جای آکنه ، می باشد.

راه های جلوگیری از به وجود آمدن اسکار :
به وجود آمدن اسکار به خصوص از نوع اسکار آکنه و جوش ، همیشه و به طور مطلق به رفتارهای خود شخص وابسته نیست و فاکتورهایی چون ژن ، رنگ پوست ، سن و موقعیت در آن دخیل هستند.
اما پزشکان کلینیک ایده آل ، راه های کلی پیشگیری از به وجود آمدن اسکار را طی چند سطری ارائه داده اند.
باشد که برای همگان مفید و مثمر ثمر واقع شود.
بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد اسکار ، مراقبت صحیح از پوست آسیب دیده است.
به این صورت که بهداشت ناحیه ، تماما رعایت شده. به محض آسیب دیدگی ، محل بریدگی با آب سرد شسته شده و با دستمال تمیز بسته شود.
بهتر است اطراف محل زخم به طور مداوم با یک صابون ملایم و ضد حساسیت ، شسته شود. و دستمال پانسمان مرتبا تعویض گردد. 

برداشت اسکار زخم
© 2020 Copyright © کلیه حقوق برای «کلینیک زیبایی ایده آل» محفوظ است.