انواع مختلفی از ریزش مو وجود دارد که همه آنها ممکن است برای کسانی که به دنبال یافتن راه حل هستند گیج کننده باشد. به عبارت ساده، اگر نقاط طاس ،یا نواحی نازک شده روی پوست سر پیدا کردید که قبلا خالی نبودند، ریزش مو را تجربه می کنید. دلایل این امر کاملاً عمومی است و ممکن است شامل استرس شدید، عدم تعادل هورمونی، بارداری یا ژنتیک باشد.

برخی از انواع رایج ریزش مو عبارتند از:

آلوپسی آندروژنتیک

آلوپسی آندروژنتیک که به عنوان طاسی با الگوی مردانه یا زنانه نیز شناخته می شود، همانطور که در نام آن وجود دارد، توسط عوامل ژنتیکی ایجاد می شود. اصطلاح «آندروژنتیک» به افزایش تولید هورمون‌های آندروژن اشاره دارد که ممکن است باعث ضعیف شدن فولیکول‌های مو و نازک شدن نواحی اطراف شقیقه‌ها و تاج سر شود و باعث عقب‌رفتن خط مو شود.

آلوپسی اینولوشنال

یکی از نشانه های پیری ریزش مو است. برای مردان و زنان بالای 50 سال، دوره بین چرخه معمولی مو از رشد تا مرحله ریزش کوتاه می شود. موهای جدید ممکن است رشد کنند اما با سرعت کمتری، در حالی که ریزش مو سریعتر و طولانی تر اتفاق می افتد، بنابراین مناطق نازک روی پوست سر شما ایجاد می شود. به این نوع ریزش مو، آلوپسی اینولوشنال می گویند.

آلوپسی کششی

یکی از علل شایع ریزش مو در بین زنان نسبت به مردان، آلوپسی کششی ناشی از موهای سفت مانند قیطان، دم اسبی است. با کشیدن مو، به مرور زمان باعث ضعیف شدن فولیکول های مو و شکستگی مو می شود.

مزوتراپی رشد مو در کلینیک ایده آل
کاشت مژه دائم با قابلیت رشد

متأسفانه، اگر نیازهای پوست سر یا موی شما برآورده نشود، هیچ مقداری از درمان های ریزش مو یا شامپوها نمی توانند به نواحی نازک شده روی سر شما آرامش دهند. به عبارت دیگر، مهم است که دلایل ریزش مو را درک کنید و سپس به دنبال درمان حرفه ای برای جلوگیری از ریزش مو باشید تا نتایج قابل مشاهده را ببینید.

مزایای مزوتراپی برای ریزش مو

در مطالعه ای که برای درمان آلوپسی آندروژنتیک در زنان انجام شد، تا 54 درصد مزوتراپی و مداخله ماینوکسیدیل را در کاهش ریزش مو موثر دانستند. ماینوکسیدیل، دارویی که برای تحریک رشد مو تجویز می شود، تنها یکی از انواع موادی است که می توان با مزوتراپی به فولیکول های مو رساند. سایر مواد عبارتند از ویتامین ها، سرم ها یا عصاره های گیاهی. فولیکول های مو بخشی از پوست شما هستند و هر تار مو به آن متصل است. در هر فولیکول یک غده چربی وجود دارد که با ترشح روغن‌های طبیعی تولید شده در بدن، پوست سر را مرطوب نگه می‌دارد و به خوبی تغذیه می‌کند. مزوتراپی به تحریک این فولیکول‌های مو با سوزن‌های ریز کمک می‌کند و باعث تحریک فاکتورهای رشد از کراتینوسیت‌ها می‌شود که در تقویت و رشد مجدد مو بسیار مهم هستند.

ایمن، بدون درد و قابل اعتماد

در مقایسه با درمان تهاجمی و جراحی برای طاسی و نازک شدن مو، مزوتراپی یک راه حل پیشرفته است که تجربه ای ایمن و بدون درد را تضمین می کند. این کار از طریق سوراخ کنترل شده در پوست انجام می شود. همچنین می تواند درمانی باشد و هیچ آسیبی به بافت اطراف وارد نمی کند.

تقویت ایمنی پوست سر

مزوتراپی علاوه بر تقویت رشد مجدد مو و جوانسازی فولیکول های مو، می تواند جوانسازی کلی پوست سر شما را نیز فراهم کند. پوست سر اساساً لایه‌های پوستی با کراتینوسیت‌ها و فاکتورهای رشد بیشتر است که به رشد موهای پرپشت‌تر و ضخیم‌تر روی سر شما در مقایسه با سایر قسمت‌های بدن کمک می‌کند. سوراخ کردن سوزن های کوچک و ریز روی پوست سر باعث افزایش رگ زایی – ایجاد رگ های خونی جدید از رگ های خونی موجود – و واسکولوژنز – ایجاد رگ های خونی کاملاً جدید می شود.

کاهش التهاب پوست سر

برخی از انواع التهاب پوست سر شامل خارش پوست سر است. این وضعیت می تواند ناشی از شوره سر، پسوریازیس یا فولیکولیت باشد، ایجاد خارش پوست سر که در آن فولیکول های مو به شدت آسیب دیده و ملتهب می شوند. مزوتراپی به طور موثری خطر التهاب پوست سر را از طریق تقویت درمانی پوست سر کاهش می دهد و محیطی سالم برای رشد مو حفظ می کند. سطوح PH طبیعی را بازیابی کنید. پوست ما ممکن است اغلب دارای کثیفی، کثیفی یا چربی در فولیکول های مو، حتی روی سر ما باشد، که در نتیجه سطح pH ناهموار در پوست ایجاد می شود. با این ناهمواری، می‌تواند بر توانایی پوست برای محافظت از بدن و مبارزه با عفونت تأثیر بگذارد یا منجر به آسیب مو یا پوست سر شود.

مزوتراپی در کلینیک ایده آل