اگر شما فردی هستید که تا به حال با ریزش شدید مو مواجه شده اید،به شما مزوتراپی راتوصیه می کنیم. روشی که اولین بار در سال 1952 برای تسکین درد ابداع شد، مزوتراپی اکنون برای از بین بردن چربی، کاهش سلولیت، محو شدن چین و چروک، سفت کردن پوست شل و  برای درمان ریزش مو استفاده می شود. مزوتراپی برای مو در حال حاضر یک روش بسیار رایج است، اگرچه مزایا و معایب خاص خود را دارد.

به بیان ساده، مزوتراپی برای مو یک روش درمانی است که در آن ویتامین ها، مواد معدنی و کوکتل های اسید آمینه لازم برای رشد مو را به پوست سر تزریق می شود. فولیکول های مو را تغذیه می کند تا به راحتی در مو بنشیند، در نتیجه موهای نازک را ضخیم می کند، ریزش مو را متوقف می کند و مو را تقویت می کند.

مزوتراپی در کلینیک ایده آل
کاشت مژه دائم با قابلیت رشد

اگر کسی هستید که از سوزن زدن می ترسید، یک خبر خوب و یک خبر بد وجود دارد. خبر بد این است که بله، به شما سوزن تزریق می شود، اما خبر خوب این است که در بیشتر موارد خیلی دردناک نیست! مزوتراپی برای مو، التهاب ریز اطراف فولیکول های مو را که مسئول ریزش مو است، کنترل می کند. با کنترل میکرو التهاب، ریزش مو را متوقف می کند. می توانید نتایج را به آرامی مشاهده کنید، زیرا این روش همراه با سایر ویتامین ها و گاهی اوقات درمان های پزشکی برای ریزش مو، ریزش مو را کند می کند و از ریزش آن جلوگیری می کند. این روش شامل تزریق مایع غنی از مواد مغذی به مزودرم پوست سر است. معمولاً از یک تفنگ مزوتراپی مخصوص برای این روش استفاده می شود که برای تزریق کوکتل به پوست سر شما استفاده می شود. خوشبختانه، از آنجایی که مایع حاوی مواد سازگار با بافت است، این روش نیز به طور کلی بی خطر در نظر گرفته می شود زیرا معمولاً واکنش های آلرژیک ایجاد نمی کند. برای دیدن نتایج به حدود هشت جلسه با فواصل هفتگی نیاز دارید، اما وقتی این کار را انجام دادید ، قطعا ارزشش را دارد! به معنای واقعی کلمه، هر کسی که ریزش مو را تجربه می کند! در حالی که این درمان در ابتدا برای مبتلایان به آلوپسی تجویز می شد، که وضعیتی است که در آن فقدان جزئی یا کامل مو در مناطق خاصی از بدن وجود دارد، هر کسی که ریزش مو را تجربه می کند می تواند از مزوتراپی بهره مند شود. اما کسانی که در حال طاسی هستند، یا کسانی که الگوی ژنتیکی برای ریزش مو دارند، احتمالاً برای آنها مؤثر نخواهد بود. این به این دلیل است که این درمان فقط لامپ‌های غیرفعال را تحریک می‌کند و فولیکول‌های مو را تغذیه می‌کند . به طور کلی نمی‌تواند مو را بازسازی کند. علاوه بر این، افرادی که باردار هستند یا دارای بیماری های پوستی، التهابات پوستی، دیابت یا هموفیلی هستند، باید از درمان خودداری کنند، زیرا ممکن است سلامت آنها را مختل کرده و آنها را بدتر کند.

مزوتراپی برای مو مزایای زیادی دارد که تنها محبوبیت این درمان را افزایش داده است.

  1. موثر است

اگر در مورد اثربخشی درمان کنجکاو بودید، خوشحالیم که گزارش دهیم که قطعاً کار می کند! دکترپژمان بختیاری توضیح می دهد: “مزوتراپی قطعا برای ریزش مو موثر است. در واقع، وقتی آن را با PRP، یعنی پلاسمای غنی از پلاکت، ترکیب می کنیم، اثربخشی به مراتب بالاتر است.”

  1. بی خطر و بدون درد است

در مقایسه با درمان‌های تهاجمی‌تر و جراحی، مزوتراپی قطعاً جایگزین مطمئن‌تری برای مقابله با ریزش مو است. بعلاوه، به طور کلی هیچ آسیبی به بافت اطراف وارد نمی کند و کار مورد نظر را انجام می دهد.

  1. ایمنی پوست سر را تقویت می کند

مزوتراپی برای مو علاوه بر احیای فولیکول های مو، به پوست سر نیز امکان جوان سازی می دهد. روش سوراخ کردن با استفاده از تزریق اجازه می دهد تا رگ های خونی جدید ایجاد شود، و بنابراین موفق به جوان سازی پوست سر شما می شود که باعث می شود موهای شما بلندتر، براق تر و ضخیم تر شوند.

  1. التهاب پوست سر را کاهش می دهد

همانطور که گفته شد، مزوتراپی برای مو، التهابات ریز در پوست سر را کنترل می کند. بنابراین اگر شوره یا خارش را تجربه کرده اید، می توانید مطمئن باشید که مزوتراپی از همه اینها مراقبت می کند و پوست سر شما را سالم تر می کند.

مزوتراپی مو عوارض جانبی زیادی ندارد. در واقع، از آنجایی که این روش غیر تهاجمی است، بیشتر افراد می توانند بلافاصله پس از انجام عمل به فعالیت های معمول خود بازگردند! این عمل واقعاً هیچ عارضه جانبی ندارد. ممکن است کمی ناراحتی یا درد وجود داشته باشد، اما می توان با کرم های بی حس کننده از آن مراقبت کرد. با این حال، اگر به هر یک از ترکیبات آلرژی دارید، ممکن است کمی خارش داشته باشید  اما در کل، جای نگرانی نیست. شما می توانید در کلینیک زیبایی ایده آل ، مزوتراپی را به حرفه ای ترین روش ممکن تجربه کنید.

مزوتراپی و کاشت مژه دائم با قابلیت رشد