قهوه برای کاهش وزن شما

تقریباً تمام مکمل هایی که ادعا می کنند چربی سوزی می کنند حاوی کافئین هستند. برخلاف تصور، کافئین تنها در قهوه یافت نمی شود. این همان مولکولی است که به عنوان مثال در چای می یابیم که اغلب به اشتباه تئین، شکلات، ماته یا گوارانا نامیده می شود.  کافئین دارای ویژگی خاصی است که سیستم عصبی مرکزی را تحریک می کند و باعث دفع چربی ها در اسیدهای چرب آزاد می شود. این اسیدهای چرب هستند که بدن می تواند در حین ورزش بسوزاند . همچنین، کافئین می تواند تاثیر تمرینات شما را افزایش دهد. در واقع مصرف کافئین انرژی شما را افزایش می دهد و متابولیسم (ترموژنز) شما را از 3 تا 11 درصد تسریع می کند. البته برای بهره مندی بیشتر از قهوه یا نوشیدنی های کافئین دار باید آن ها را بدون شکر و بدون خامه مصرف کنید.  همچنین باید مراقب باشید که زیاد از آن ننوشید، زیرا دوزهای بالای کافئین می تواند عوارضی مانند بی خوابی، اضطراب، هضم بیش از حد و غیره داشته باشد.

کاشت مژه طبیعی
اولین کلینیک کاشت مژه دائمی در جهان

. سرکه در رژیم غذایی شما

سرکه به دلیل فواید سلامتی اش شناخته شده است. در سلامت قلب و تنظیم قند خون نقش دارد. انواع مختلف سرکه دارای مزایای مختلفی هستند. اما علاوه بر این فواید، برخی مطالعات نشان می‌دهند که سرکه می‌تواند چربی سوزی را تقویت کند. این  جمله به دلیل وجود اسید استیک است. علاوه بر این ، مصرف سرکه باعث افزایش احساس سیری و کاهش اشتها می شود. اضافه کردن سرکه به رژیم غذایی بسیار آسان است. به عنوان مثال، می توانید سرکه سیب را در طول وعده غذایی خود در آب رقیق کنید. البته اگر دوست ندارید آن را بنوشید، می توانید از آن در سس سالاد و ماریناد استفاده کنید. سرکه به شما کمک می کند احساس سیری کنید، کالری دریافتی و در نتیجه چربی بدنتان را به طور همزمان کاهش دهید.

پروبیوتیک مصرف کنید

پروبیوتیک ها باکتری های مفیدی در دستگاه گوارش شما هستند. آنها برای سلامتی مهم هستند. پروبیوتیک ها به تجزیه مواد غذایی، سنتز ویتامین ها، جلوگیری از رشد باکتری های عامل بیماری و تقویت سیستم ایمنی کمک می کنند. مصرف بیشتر پروبیوتیک ها از طریق غذا یا مکمل های غذایی نیز می تواند به سوزاندن چربی بیشتر و کنترل وزن شما کمک کند. این باکتری ها را به مقدار زیاد در این غذاها پیدا خواهید کرد مانند: کلم ترش ، کفیر ، ماست ، پنیر ، اینها اساساً غذاهای تخمیر شده هستند. مکمل های پروبیوتیک مصرف کنید یا مصرف این باکتری های خوب را در رژیم غذایی خود افزایش دهید. به کاهش وزن سریع و دائمی کمک می کند. این به تدریج ذخیره چربی شما را کاهش می دهد.

آهن عنصر مهمی است که عملکردهای حیاتی را برای موجودات زنده انجام می دهد.

کمبود آهن در بدن می تواند عواقب چشمگیری بر سلامت ما داشته باشد. از جمله نقش مهمی در عملکرد تیروئید دارد. این غده هورمون هایی تولید می کند که متابولیسم ما را تنظیم می کنند. علائم رایج کم کاری تیروئید عبارتند از: خستگی شدید و پایدار، سردی غیر طبیعی ، افزایش وزن غیر قابل توضیح ، کاهش اشتها ، ضربان قلب آهسته ، افزایش سطح کلسترول خون ،درد مفاصل و عضله ، اختلالات چرخه قاعدگی ، یبوست ، گواتر (تورم در پایه گردن)، صورت پف کرده ، نوسانات خلقی ، اختلالات حافظه و تمرکز، پوست رنگ پریده و خشک، ناخن ها و موهای شکننده و شکننده. البته، اگر تیروئید شما به درستی کار نمی کند، باید به دنبال مشاوره پزشکی باشید. با این حال، دریافت آهن اضافی می تواند به عملکرد درست تیروئید شما کمک کند، اگر به طور جدی بیمار نباشد، بلکه فقط فاقد این ریزمغذی باشد. شاید این تنها چیزی باشد که برای بازیابی انرژی و سرعت بخشیدن به متابولیسم خود نیاز دارید.

مطالعه ای بر روی 21 زن که فاقد آهن بودند و مکمل آهن دریافت کردند، انجام شد. این باعث کاهش وزن و همچنین کاهش دور کمر و شاخص توده چربی آنها شد. علاوه بر این، کلسترول آنها که کلسترول خوب نیز نامیده می شود، افزایش یافت در حالی که سطح تری گلیسیرید آنها کاهش یافت. متاسفانه امروزه بسیاری از مردم آهن کافی مصرف نمی کنند. زنان، کودکان، گیاهخواران و وگان ها از جمله افرادی هستند که بیشتر تحت تاثیر کمبود آهن قرار دارند. بنابراین مطمئن شوید که رژیم غذایی شما حاوی مقدار کافی از آن است. به ویژه، شما باید برخی از غذاهای زیر را به طور منظم مصرف کنید:

اسفناج و سایر سبزیجات سبز رنگ

لوبیا سفید، نخود، عدس

دانه کدو تنبل

کوینو

کلم بروکلی

غذای دریایی

ماهی ها

جگر و احشاء

گوشت های قرمز

بوقلمون

توفو

شکلات تلخ (تا حد امکان تیره)

کاشت مژه طبیعی در کلینیک ایده آل