تغذیه مناسب برای مژه ها

بسیاری از افراد برای داشتن مژه های بلند و سالم روش های مختلفی را امتحان می کنند. گاهی لیفت مژه انجام می شود، گاهی مژه مصنوعی چسبانده می شود و گاهی از محلول های گیاهی استفاده می شود. روغن‌های ضروری یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای بلند کردن مژه‌ها هستند. مراقبت از مژه ها در خانه بسیار ساده است. همچنین می توانید با رعایت رژیم غذایی مژه های خود را بلندتر کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که غذای سالم و لذیذی بخورید که نه تنها برای مژه ها بلکه برای کل بدن شما نیز مفید باشد. تخم مرغ که سرشار از پروتئین است، از مو و مژه حمایت می کند. کراتین برای سلامت مو و مژه ضروری است. از طرف دیگر پروتئین به تکثیر اسیدهای آمینه که از تولید کراتین حمایت می کنند، کمک می کند. مصرف منظم تخم مرغ به تقویت و بلند شدن مژه های شما کمک می کند.ماهی سالمون یک منبع غذایی بسیار غنی از نظر اسیدهای چرب و ویتامین های B و D است. اسیدهای چرب امگا 3 به تقویت مژه ها و جلوگیری از ریزش آنها کمک می کند. ویتامین D و ویتامین B به رشد مژه های شما کمک می کند.

کاشت مژه دائم با قابلیت رشد
کاشت مژه دائم با قابلیت رشد در کلینیک زیبایی ایده آل

روغن زیتون

هر شب مقدار کمی روغن زیتون یا روغن کرچک را روی پلک‌های خود در انتهای مژه‌هایتان بمالید تا مژه‌های بلندتر و پرپشت‌تر را تقویت کنید. پس از یک یا دو ماه باید علائم رشد موهای جدید را مشاهده کنید. رشد موهای جدید سالم تر و قوی تر از رشد موهای قبلی خواهد بود. اگر هیچ چیز دیگری نباشد، روغن زیتون به عنوان یک نرم کننده برای بهبود سلامت مژه های شما عمل می کند.

فندق سرشار از اسیدهای امگا 3 و همچنین حاوی ویتامین E است. ویتامین E با انتقال آسان تر آمینو اسیدها به مو و مژه، جریان خون را افزایش می دهد. هم ریشه مو و هم ریشه مژه را تقویت می کند. از ریزش مژه های شما جلوگیری می کند. مانند موهای روی سر، مژه ها نیز از الگوی سرعت رشد پیروی می کنند. اگر مژه هایتان در اثر ریمل، کندن یا رنگ کردن آسیب دید، باید صبر کنید تا دوباره رشد کنند. در حالی که طول و سلامت مژه های شما توسط ژنتیک تعیین می شود، راه های طبیعی خاصی برای رشد مژه های شما وجود دارد. ویتامین H (بیوتین) باعث رشد سریع مو شده و به تقویت مو کمک می کند. ویتامین H یک ویتامین B کمپلکس است که در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی و همچنین برخی غذاها یافت می شود. این ویتامین محلول در آب در ساردین، گردو، بادام، مخمر آبجو، موز و غلات کامل یافت می شود. علاوه بر این، می توان آن را در زرده تخم مرغ یافت. با این حال، سفیده تخم مرغ خام حاوی آویدین است.

در همه ی زمان ها زیبایی صورت دغدغه ای برای همه افراده بوده و همواره همه در تلاش هستند که چهره ای زیباتر داشته باشند. این نکته بسیار مهم است که زیبایی واقعی درون شخصیت افراد نهفته است ولی تاثیری که یک چهره ی زیبا بر اعتماد به نفس افراد دارد را نمی توان کتمان کرد.همان طور که می دانید چشم مهم ترین راه ارتباطی بین افراد می باشد که در این حین مژه ها اهمیت بسزایی در زیبایی چشم دارند.خیلی از افراد مختلف اعم از مردان و زنان از ریزش و یا کم پشتی مژه ها رنج میبرند که همین امر می تواند به خاطر دلایل مختلفی روی دهد، مانند تغذیه نامناسب، ژنتیک ، مشکلات تیروئیدی مثل پرکاری یا کم‌کاری تیروئید، عوامل محیطی مانند آلودگی و…. با گذشت زمان و پیشرفت روزمره ی تکنولوژی و با روی کار آمدن روش های مختلف راه حل هایی هر چند موقت برای درمان مژه پیدا شده که بسیاری از افراد در سراسر دنیا از آن استفاده میکنند.

با کلینیک ایده آل بهترین خود باشیم