کاشت و پیوند موی ریش

کاشت و پیوند موی ریش

ریش و محاسن برای مردان یکی از معیارهای زیبایی است. اما بسیاری از مردان به طور ژنتیکی و یا به دلیل وقوع حادثه ممکن است ریش پرپشت و زیبایی نداشته باشند. در این صورت می توانند با روش کاشت و پیوند موی طبیعی صاحب ریش و محاسن زیبا شوند. همچنین از طریق این روش می توان جای زخم، آکنه و ضایعات پوستی را هم پوشاند.
در روش کاشت و پیوند موی ریش هم مانند کاشت موی سر عمل می شود. بطوری که از گرافت های پشت گوش و اطراف سر استفاده می شود. البته محلی که مو از آن برداشته می شود، باید با رنگ ریش و سبیل ها یکسان باشد. ممکن است ریش و سبیل ها رنگ تیره تری نسبت به موی سر داشته باشند، در این صورت پزشک برخلاف روش رایج، از گرافت هایی بر میدارد که همرنگ با ریش و سبیل بیمار باشد.
در برخی از مواردی که بیمار در قسمت های بالای گونه و نزدیک به زیر چشم، موهای زائد دارد، پزشک گرافت این موها را بر می دارد و در قسمت مورد نظر قرار می دهد. در کاشت و پیوند ریش، موها کاملا طبیعی هستند و پس از مدتی رشد می کنند. به طوری که بیمار می تواند با آنها همچون موی طبیعی رفتار کند و آنها را بتراشد. 

کاشت و پیوند موی ریش
کاشت و پیوند موی ریش

نحوه کاشت و پیوند موی ریش

برای برداشت گرافت های مو، پزشک از یک ابزار مخصوص استفاده می کند که نوک آن 0.6 تا 0.7 میلی متر است. این کار با دقت زیادی صورت می گیرد که جای زخم بر جا نماند. با استفاده از این ابزار می توان موها را همراه با ریشه از ناحیه سینه، قسمت های پایینی پشت گردن و حتی استخوان گونه برداشت و سپس در ناحیه ریش و سبیل قرار داد. این روش برای جوانانی که 20 تا 22 سال سن دارند، مناسب است.
کاشت ریش همانند موی سر نیست و به تراکم کمتری نیاز دارد. گرافت هایی که پزشک بر میدارد، کم است و در یک جلسه می توان بین 4 تا 8 هزار ریشه مو را در این ناحیه کاشت که در نهایت ریش و سبیل به طور کامل پرپشت نشان داده می شود. اگر چه قسمت برداشت و کاشت گرافت ها زخم می شود، اما پس از دو هفته درمان می شوند.
بیمار می تواند پس از 48 ساعت از عمل کاشت و پیوند موی ریش به حمام برود. در این زمان ناحیه برداشت و کاشت گرافت ها لخته می شود. در نهایت بین دو تا سه هفته جای زخم ها به طور کامل بهبود می یابد. موهای کاشته شده هم پس از 6 ماه به طور کامل رویش و سپس رشد خود را آغاز می کنند. 

مهارت پزشک در کاشت موی طبیعی ریش

میزان مهارت و تخصص پزشک برای کاشت موی ریش اهمیت زیادی دارد. اینکه پزشک بتواند گرافت هایی را انتخاب کند که همرنگ و با ضخامت یکسان با ریش های طبیعی باشد، با دقت و ظرافت ابزار مخصوص را در پوست فرو کند که جای زخم باقی نماند و کمترین ضایعه را را ایجاد کند، گرافت ها را با زاویه و جهت درست در ناحیه ریش قرار دهد، در زیبایی و طبیعی بودن موی ریش اهمیت زیادی دارد.

مراقبت بیمار از ریش کاشته شده

با توجه به اینکه جای برداشت و کاشت گرافت های ریش زخم می شود، بیمار باید مراقبت زیادی از آن به عمل آورد. حمام و شستشوی ریش پس از 48 ساعت هیچ مشکلی را برای گرافت ها ایجاد نمی کند، اما نباید بیمار در محیط آلوده و مرطوب قرار بگیرد. زیرا احتمال ابتلا به عفونت افزایش می یابد.
تمامی داروهایی که پزشک تجویز می کند، باید در زمان مشخص شده مصرف شوند. استراحت کافی پس از کاشت موی ریش هم ضرورت دارد. 5 روز پس از کاشت ریش، پوسته هایی در اطراف موهای پیوندی ایجاد می شود که باید این ناحیه کاملاً خشک باشد.

مزایای کاشت و پیوند موی ریش

کاشت و پیوند موی ریش در مدت زمانی کوتاهی درمان می شود. در این روش از داروهای بی حسی موضعی استفاده می شود و بیمار بیهوش نمی شود. همچنین نیازی به بخیه نیست و زخم ها پس از مدت کوتاهی بهبود می یابند. کاشت و پیوند موی ریش، روشی با حداقل تهاجم است که آثار زخم را بر روی پوست بیمار بر جا نمی گذارد. این روش بدون درد انجام می شود.

کاشت و پیوند موی ریش

This post is also available in: English

© 2020 Copyright © کلیه حقوق برای «کلینیک زیبایی ایده آل» محفوظ است.