کاشت و پیوند موی بدن

کاشت و پیوند موی بدن

در گذشته تصور کاشت و پیوند موی بدن ناممکن بود. اما امروزه روش های متعددی برای این کار وجود دارد. تکنیک پیشرفته کاشت مو که با روش استخراج واحد فولیکولی مو صورت می گیرد،  BHTیا BHHT نام دارد. در کاشت و پیوند موی بدن، گرافت‌های مو با استفاده از روش FUE از نقاطی مانند ریش یا موهای سینه برداشته می شود. سپس متخصص این گرافت ها را بر روی نواحی مورد نظر (از جمله موی سر، ابرو یا مژه) قرار می دهد.
کاشت و پیوند موی بدن برای کسانی مناسب است که حتی با استفاده از داروهای پیشگیری از ریزش مو، بانک موی کافی در پشت سر خود ندارند. در نتیجه پزشک گرافت سایر قسمت های بدن را بر می دارد. این قسمت ها شامل سینه، کمر، ران و پا هستند.

کاشت و پیوند موی بدن
کاشت و پیوند موی بدن

کاندیدای پیوند و کاشت مو از بدن

پیوند و کاشت مو از بدن آخرین گزینه در کلینیک های کاشت مو می باشد. در ابتدا متخصص سعی می کنند تا گرافت ها را از نواحی پشت سر بدست آورد. اما اگر چاره ای برای این کار نداشته باشد، به سایر قسمت های بدن روی می آورد. زمانی که بیمار هیچ گونه فولیکولی درشت و قابل برداشت در پشت سر نداشته باشد. پزشک از این روش استفاده می کند. همچنین اگر بیمار به دلیل جراحی های نواری، واحد فولیکولی (FUSS) برای کاشت مو را از دست داده باشد، پوست سر کشیده و سفت می شود که برداشت گرافت را مشکل می کند.
در بیمارانی که به فولیکول های زیادی نیاز دارند و میزان گرافت های ناحیه پشت سر پاسخگوی این نیاز نباشد، متخصص سعی می کند از روش پیوند مو از بدن استفاده کند. از دیگر علل استفاده از روش BHT می توان به جراحات و آسیب دیدگی پوست سر بیمار اشاره کرد که در این شرایط، پوست سر از حالت طبیعی خود خارج می شود و متخصص چاره ای جز استفاده از روش کاشت و پیوند موی بدن ندارد. زیرا پوست سر بیمار به دلیل جراحت میزان فولیکول های خود را تا حد زیادی از دست داده است.

انواع روش های کاشت و پیوند موی بدن :

 BHTبه روش های مختلفی انجام می شود که شامل:

کاشت موهای ریش صورت روی سر

زمانی که ریش بیمار پرپشت باشد، می توان با روش FUE میزان گرافت های مورد نیاز را از این قسمت جدا و بر روی نقاط دیگر بدن قرار دارد. در این روش می توان در حدود 5000 گرافت مو را از ناحیه ریش برداشت کرد. این کار به دو تا سه جلسه نیاز دارد.

کاشت موهای بدن در ریش و سبیل

از روش پیوند موی بدن می توان برای ناحیه ریش و سبیل هم استفاده کرد. اگر فرد به طور مادرزادی ریش و سبیل کم پشت و نازک دارد و یا به دلیل حادثه ریش و سبیل خود را از دست داده است، می توان با روش BHT موهای سایر قسمت های بدن را برای این ناحیه استفاده کرد.

کاشت موهای سر در ریش و سبیل

موهای سر اگر چه ضخیم هستند و ریش و سبیل به گرافت های نازک و ظریف نیاز دارند، اما می توان از برخی قسمت ها (برای مثال پشت گوش) برای پر کردن ریش و سبیل استفاده کرد.

کاشت موهای سینه روی سر

در این روش گرافت های قسمت سینه برای ناحیه سر استفاده می شوند. اما با توجه به اینکه گرافت های سینه قدرت زیادی ندارند، نتیجه پیوند چندان مطلوب نیست. اما اگر متخصص کار خود را با دقت و احتیاط زیاد انجام دهد، می توان نتیجه دلخواه را بدست آورد.

نحوه کاشت و پیوند موی بدن

در روش BHT  واحدهای فولیکولی مو به صورت تک تک برداشته می شود. هر فولیکول مو نیز شامل 1 تا 4 تار مو است. در این روش می توان کم مویی و حتی طاسی های شدید را نیز درمان کرد. میزان برداشت گرافت ها نهایتاً بین 5 تا 7 هزار واحد فولیکول است.

کاشت و پیوند موی بدن

This post is also available in: English

© 2020 Copyright © کلیه حقوق برای «کلینیک زیبایی ایده آل» محفوظ است.