کاشت و پیوند موی ابرو

کاشت و پیوند

امروزه یکی از معیارهای زیبایی داشتن ابروهای پرپشت است. به همین خاطر است که زنان و مردان زیادی هستند که طالب کاشت ابرو می شوند. در برخی از آرایشگاه ها عملیات ترمیم ابرو انجام می شود که اغلب موقت هستند و زیبایی زیادی هم ندارند. تاتو و هاشور ابرو برای ترمیم ابروهای کم پشت انجام می شود و اگر چه در ابتدای کار، زیبا به نظر می رسد، اما طبیعی نیست و از سوی دیگر پس از گذشت زمان به ترمیم هم نیاز دارد و به پوست هم آسیب می رساند.
کاشت مو با استفاده از روش هایی از جمله FUE صورت می گیرد که در آن گرافت های نازک از قسمت هایی همچون پشت گوش یا سینه برداشته و در قسمت ابرو قرار داده می شود. این کار توسط تیم پزشکی درجه یک و با تجربه صورت می گیرد.
کاشت و پیوند موی طبیعی برای ابرو یک روش دائمی است. ضمن اینکه زیبایی آن کاملاً طبیعی به نظر می رسد و ابروهای کاشته شده شبیه به رنگ کاری نیست. در این روش موهای کاشته شده ریزش پیدا نمی کنند. بلکه دائمی هستند و همچون موهای طبیعی ابرو، رشد می کنند. کاشت و پیوند موی ابرو به 2 تا 3 ساعت زمان نیاز دارد . رشد کامل آنها تا دو ماه طول می کشد.

کاشت و پیوند موی ابرو
کاشت و پیوند موی ابرو

چرا کاشت و پیوند مو؟

اگر ابروها نازک و یا کم پشت باشند، می توان کاشت و پیوند مو را انجام داد. کسانی که یکبار هاشور یا تاتو کرده باشند، هم می توانند از این روش استفاده کنند. در این روش از موی طبیعی بیمار استفاده می شود. الگوی کاشت ابرو هم با توجه به سلیقه و فرم صورت بیمار انجام می شود. در برخی از کلینیک ها قبل از انجام فرآیند پیوند و کاشت، شکل ابروها از طریق کامپیوتر به بیمار نشان داده می شود. در برخی دیگر از کلینیک ها ابتدا پزشک با استفاده از مدادهای آرایشی، فرم ابرو را بر روی صورت بیمار می کشد و سپس در صورت رضایت، کار کاشت و پیوند ابرو را آغاز می کند.
در فرآیند کاشت ابرو، موهای کاشته شده برای همیشه باقی می مانند. اگرچه چند هفته پس از کاشت، موهای ابرو شروع به ریزش می کنند، اما رویش دائمی ابروها پس از نهایتا دو ماه آغاز می شود. ابروهای کاشته زیبا هستند و صورت بیمار را کاملا طبیعی نشان می دهند.

فرآیند کاشت و پیوند موی ابرو

در زمان کاشت ابرو از بی حسی های موضعی استفاده می شود که هیچ درد و ناراحتی را برای بیمار به دنبال ندارد. بیمار در تمامی مراحل کاشت و پیوند موی ابرو هوشیار است و حتی می تواند در مورد فرم و تراکم موهای ابرو با پزشک گفتگو کند. در این روش از دستگاه های فوق پیشرفته استفاده می شود و گرافت های برداشته شدهی مو، به صورت تک به تک در قسمت ابرو کاشته می‌شوند.
موهای ابرو از گرافت های ظریف و نازک برداشته می شود که اغلب از پشت گوش و یا از موهای روی سینه هستند. اگر از موهای سر استفاده شود، موهای پیوند شده به ناحیه ابرو ضخیم می شوند که در نتیجه هیچ حالتی به خود نمی گیرند و غیرطبیعی جلوه می کنند.

توصیه های پزشکی پس از کاشت و پیوند ابرو

پس از اینکه موهای ابرو کاشته می شوند، محل برداشت گرافت و کاشت ابرو زخم می شود. بیمار باید از این قسمت ها بخوبی مراقبت کند تا زخم ها در مدت کوتاهی بهبود یابند. تمامی داروهایی که پزشک تجویز می کند باید در زمان خود مصرف شوند.
موهای پیوند شده مقاومت موهای طبیعی قبل از کاشت را ندارند. بنابراین نباید سریع اصلاح شوند. بهتر است اصلاح و تمیز کردن ابرو ماهی یکبار انجام شود.

 

کاشت و پیوند موی ابرو

This post is also available in: English

© 2020 Copyright © کلیه حقوق برای «کلینیک زیبایی ایده آل» محفوظ است.