میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست ؟

داشتن پوستی شفاف و زیبا ، عاری از هرگونه زائده ی پوستی ، آرزوی تمامی افراد به ویژه بانوان می باشد.
طی تمامی روش های درمانی که برای جوان سازی پوست انجام می شود ، هدف ، تحریک پوست برای ایجاد کلاژن بیشتر می باشد. میکرونیدلینگ نیز یکی از همان روش های درمانیست که برای رسیدن به این هدف کلی به کار می رود.

اساس کار میکرونیدلینگ چیست ؟

میکرونیدلینگ دستگاه مخصوصی است که سوزن های بسیار ریز و ظریفی دارد. اساس کارش به این طریق است که پزشک متخصص ، این دستگاه را روی پوست ( ناحیه ی قابل معالجه ) می کشد و سوزن های دستگاه ، روی پوست سوراخ های ریزی ایجاد می کنند و به این ترتیب ، پوست عمل کلاژن سازی را شروع می کند که همان هدف نهایی است!
همچنین ، دستگاه های میکرونیدلینگ موجود در بازار ، بسیار متنوع بوده که می توان متناسب با نیاز پوست و حتی قیمت مورد نظر ، نوع خاصی را برگزید و استفاده کرد. که البته این کار ، وظیفه ی پزشک معالج می باشد و اقدام خودسرانه در این زمینه می تواند تبعات بسیار جبران ناپذیری داشته باشد لذا هرگز توصیه نمی شود.
کادر پزشکی متخصص کلینیک ایده آل این افتخار را دارد که مشاور ، معالج ، و همراه صفر تا صد مراجعه کنندگان از لحظه ی مراجعه تا رسیدن به وضعیت پوستی ایده آل فرد باشد.

میکرونیدلینگ
میکرونیدلینگ

 میکرونیدلینگ مو چگونه است؟

عمده ی فعالیت میکرونیدلینگ در حوزه ی درمان های پوستی ( برطرف کردن شل شدگی و افتادگی پوست ، رفع ترک های ناشی از حاملگی، درمان اسکار های ناشی از سوختگی و یا لکه های جدی و مقاوم در برابر درمان ) می باشد اما در زمینه ی مو نیز خدماتی ارائه داده که قابل اغماض نیست. به عنوان مثال ، میکرونیدلینگ مو ، بهترین و موثرترین روش برای پیشگیری یا متوقف کردن ریزش موی آندروژنیک می باشد.

ریزش موی آندروژنیک چیست؟

به روند ریزشی که در نهایت به طاسی از نوع معمول آن ( که بیشتر برای آقایان اتفاقا می افتد ) ختم می شود ، ریزش موی اندروژنیک می گویند. علت اینکه درگیری آقایان با این معضل ، بسیار بیشتر از خانم هاست ، این است که این بیماری ناشی از افزایش هورمون تستسترون ( هورمون مردانه ) می باشد.حال ، دستگاه میکرونیدلینگ ، با افزایش جریان خون موضعی در سر و کاهش هورمون دی هیدرو تستسترون ، بر روی فولیکول های مو اثر می گذارد و موجبات افزایش فولیکول های جدید را فراهم می سازد. در نتیجه ، ریزش مو تا حد چشم گیری متوقف می شود.

عوارض میکرونیدلینگ چیست ؟

به طور کلی ، میکرونیدلینگ برای فردی که به مواد مصرفی در این روش ، حساسیت نداشته باشد ، هیچ گونه عوارض جدی و نگران کننده ای ندارد. در نهایت ممکن است پوست صورت یا سر ، در اثر سوراخ های ایجاد شده توسط دستگاه میکرونیدلینگ ، به مدت خیلی کوتاه مثلا یک روز ، کمی قرمز یا ملتهب شود.
تشخیص این مسئله که هر روشی برای چگونه افرادی موثر و از آن مهم تر ، مناسب است ، به عهده ی پزشک معالج می باشد که پزشکان متخصص کلینیک ایده آل ، این اطمینان را به مراجعه کنندگان خود می دهند که پس از معاینات کامل توسط دستگاه های پیشرفته ، بهترین و مناسب ترین روش درمانی را برای ایشان در نظر بگیرند.

میکرونیدلینگ

This post is also available in: English

© 2020 Copyright © کلیه حقوق برای «کلینیک زیبایی ایده آل» محفوظ است.