مزوتراپی

مزوتراپی

ریزش مو

موی سر در همه سنین ریزش دارد که تا حدودی طبیعی و نرمال تلقی می شود اما اگر ریزش مو در حدی باشد که بعد از شانه کردن مو یا دست کشیدن به آن، تعداد زیادی از تارهای مویتان از دست برود، باید به درمان ریزش مو اقدام کنید. دلایل ریزش مو متعدد است و می تواند زمینه ژنتیکی، محیطی، استرس، بیماری خاص، عوارض بعد از جراحی، کم کاری غده تیروئید، کمبود آهن و کیست تخمدان را در بر داشته باشد. هیچ کس دوست ندارد که با کم پشتی و باریک شدن تارهای موی سر روبرو شود. مزوتراپی مو روشی قطعی در درمان ریزش مو است که به بررسی آن می پردازیم.

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو روشی جدید برای درمان ریزش موی سر است که با کمک تزریق مواد مخصوص، تنها در چند جلسه صورت می گیرد. مزوتراپی با وارد کردن مواد مغذی به پوست سر، از ریزش مو جلوگیری می کند. موادی که در مزوتراپی مو مصرف می شود، باعث افزایش گردش خون در پوست سر، تنظیم تعادل هورمونی و بهبود کارکرد فولیکول های مو می شود.برای مقابله با ریزش مو، باید عناصر غذایی به فولیکول مو رسانده شود و هورمون DHT و شدت التهاب موجود در ناحیه ریشه مو، کاهش یابد. با تزریق این مواد، به پوست سر القا می شود که به تولید کلاژن و الاستین بپردازد. این دو ماده از واحدهای اصلی ساختار پوست هستند که با تولید آن ها، فولیکول مو کارکرد بهتری پیدا می کند.

مزوتراپی
مزوتراپی

مزوتراپی چگونه انجام می شود؟

مزوتراپی با کمک دستگاهی که شامل سرسوزن های بسیار ریز است، انجام می شود. پزشکان متخصص کلینیک ایده آل با بررسی شخص بیمار، میزان نیاز فرد به مواد دارویی را در می یابند و با تزریق مناسب آن ها، کمک به رشد و تقویت موهای سر می کنند. برای این که نتیجه گیری موفقیت آمیزی حاصل شود، باید بیمار مورد بررسی قرار گیرد، سپس در صورت تشخیص پزشک، حداقل 10 جلسه مزوتراپی صورت می گیرد. نتایج اولیه عمل بعد از دو تا سه ماه قابل مشاهده خواهد بود. در این دوره شاهد ضخیم شدن موهای سر و رویش مجدد موها خواهید بود.
موادی که در مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد شامل گروهی از مواد فعال بیولوژیکی مانند ویتامین های گروه C و B، فاکتورهای رشد، آمینواسیدها، جین سنگ و ماینوکسیدیل است که باعث افزایش جریان خون و افزایش هورمون به ویژه در آقایان می شود. افزایش گردش خون، باعث رسیدن مواد مغذی به ریشه مو می شود. در نتیجه از ریزش مو پیشگیری می شود.
این شیوه برای خانم هایی هم که بعد از زایمان به ریزش مو مبتلا شده اند، کاربرد دارد.
رعایت موارد زیر در مزوتراپی در تسریع روند بهبودی و رشد موها موثر است.

  • تمیزی موها قبل از تزریق
  • عدم استحمام تا 24 ساعت بعد از تزریق
  • ماساژ در ناحیه تزریق به جز ابروها برای پخش بهتر دارو
  • استفاده از شامپوهای تقویت کننده و لوسیون های مو بعد از تزریق
  • مزوتراپی کمی دردناک است اما تضمینی قطعی در درمان ریزش مو است.

مزایا و معایب مزوتراپی

مزوتراپی روشی بدون درد است اما ممکن است گاهی ناراحتی خفیفی در ناحیه تحت درمان ایجاد شود که کاملا طبیعی است. برخی از پزشکان با بی حس کردن منطقه مورد نظر، مزوتراپی را انجام می دهند. در صورتی که به کوچکترین دردی حساس هستید، از پزشک خود بخواهید تا با بی حسی، منطقه مورد نظر را پوشش دهد.
از مزایای مزوتراپی مو می توان به زمان کوتاه درمان اشاره کرد. مدت زمان هر جلسه ممکن است 20 تا 40 دقیقه باشد. در این صورت افراد پرمشغله می توانند به راحتی به درمان ریزش موی خود بپردازند.
این روش به دلیل این که هیچ گونه برش و بخیه ای ندارد و غیر تهاجمی است، علاوه بر مدت زمان کوتاه بهبودی، احتمال ابتلا به عفونت ها را ندارد.
در هنگام مزوتراپی، حدود 15 الی 20 دقیقه در فرد احساس گرما ایجاد می شود که برای برخی افراد، دشوار است. قرمزی و خارش هم از دیگر عوارضی است که گاها در افراد تحت درمان دیده می شود. این خارش ها، یک تا دو روز بعد از درمان اتمام می یابد.

مزوتراپی

This post is also available in: English

© 2020 Copyright © کلیه حقوق برای «کلینیک زیبایی ایده آل» محفوظ است.