لیزر رشد مو

لیزر رشد مو

ریزش مو، یکی از مشکلات مهمی است که بیشتر در آقایان و کمتر در خانم ها دیده می شود. ریزش مو دلایل متنوعی دارد که شایع ترین آن، زمینه وراثتی فرد است.
کسانی که به ریزش مو مبتلا هستند، قبل از این که موهای سرشان به کلی از بین برود، باید به فکر درمان آن باشند. لیزر رشد مو، یکی از راه های درمانی برای این افراد است که در کلینیک ایده آل، توسط متخصصین انجام می شود. جالب است بدانید لیزرها در از بین بردن مو و افزایش رشد مو کاربرد دارند. اگر شدت نور لیزر، زیاد باشد، اثر تخریبی بر موها می گذارد و اگر شدت نور کاهش یابد، باعث افزایش رشد مو، تقویت مو و کاهش ریزش مو می شود.
به طور کلی برای لیزر درمانی جهت تقویت و رشد مو، دستگاه های لیزری با شدت نور کم ساخته شده اند که به آن ها دستگاه های کم توان می گویند. این دستگاه بیشتر برای افرادی که واجد شرایط کاشت مو نیستند، استفاده می شود. کسانی که از لیزر درمانی جهت رشد موهای خود استفاده می کنند، باید هفته ای دو جلسه به پزشک مراجعه کنند که تقریبا ده جلسه برای این کار، مناسب است.
لیزر کم توان برای افرادی هم که عمل کاشت مو انجام داده اند، مورد استفاده قرار می گیرد. این افراد باید سه جلسه از لیزر کم توان استفاده کنند تا موهای کاشته شده، تقویت شود، زخم های جراحی سریع تر بهبود یابد، ورم و درد بعد از عمل کاشت مو، کاهش یابد.

لیزر رشد مو
لیزر رشد مو

لیزر کم توان چگونه عمل می کند؟

رشد مو شامل سه فاز است. فاز آناژن، فاز تلوژن و فاز کاتاژن مراحلی است که یک مو برای رشد، طی می کند. فاز آناژن، فاز رشد است. اگر نور لیزر با شدت زیاد در فاز رشد، به پوست برخورد کند، موهای پوست که در این فاز بیشترین جذب نور لیزر را دارند، تخریب می شوند و با مداومت در این امر، رشد موی قسمت لیزر شده متوقف می شود. حال اگر برعکس عمل گفته شده، اقدام کنیم به رشد موها و تقویت آن ها کمک کرده ایم. برای تقویت رشد موهای سر، باید لیزر کم توان را در فاز کاتاژن  و تلوژن استفاده کنیم. لیزر کم توان با افزایش خون رسانی در پوست سر و تحریک متابولیسم در فولیکول هایی که در فاز کاتاژن و تلوژن هستند، باعث تقویت موهای سر می شوند و از ریزش مو جلوگیری می کنند.

مزایای استفاده از لیزر کم توان

استفاده از این روش برای همه جنسیت ها امکان پذیر است. از همه مهمتر عوارض خاصی ندارد و روشی بدون درد تلقی می شود. این روش سالیان متمادی است که در کشورهای اروپایی و آمریکایی استفاده می شود و مراجع رسمی استاندارد اروپا و سازمان غذا و داروی آمریکا، بی ضرری آن را تایید کرده اند.
از لحاظ هزینه بسیار هزینه ای کمتر از سایر روش ها دارد. مدت زمان دست یابی به نتیجه مطلوب، در این روش بسیار کوتاه است.

کلاه لیزری

کلاه لیزری، کلاهی مشابه کلاه های ایمنی است که باعث رشد موهای سر می شود. این کلاه تقریبا همان کار دستگاه لیزر کم توان را انجام می دهد. این دستگاه ها برای استفاده شخصی ساخته شده اند. فرد با گذاشتن این کلاه در سر، به مدت زمان مشخص، باعث تقویت کردن سلول های فولیکول مو می شود. این کلاه دارای 51 لیزر قرمز کم شدت همراه با لامپ های ال ای دی است که داخل آن، هدفونی با قابلیت اتصال به دستگاه های پخش تلویزیون و موسیقی و … را دارد.

مشاوره متخصصین جهت لیزر درمانی

کسانی که می خواهند این عمل را انجام دهند، باید قبل از اقدام، از پزشک متخصص، سوالات خود را بپرسند. توقعات خود را از لیزر درمانی بیان کنند. شاید شما توقع داشته باشید که بعد از دو تا سه جلسه رشد موهایتان افزایش یابد درصورتیکه شاید برای دست یابی به نتیجه مطلوب تعداد جلسات بیشتری نیاز باشد. پزشک با پرسیدن سوالات مخصوص، به شما درباره میزان نتیجه موفقیت آمیز این روش صحبت خواهد کرد. پزشک به شما می گوید که این درمان برای شما مناسب است، یا این که درمان بهتری را به شما پیشنهاد می کند.

لیزر رشد مو

This post is also available in: English

© 2020 Copyright © کلیه حقوق برای «کلینیک زیبایی ایده آل» محفوظ است.