پوست کدر و بی روح – فست فود حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات است که به طور مستقیم بر سطح قند بدن شما در طولانی مدت تأثیر می گذارد. سطح بالای قند خون در بدن منجر به تولید انسولین می شود. به منظور پایین آوردن سطح انسولین، بدن هورمون آندروژن تولید می کند که منجر به آکنه و بثورات پوستی و سایر مشکلات پوستی می شود.

نفخ بدن – بسیاری از مواد غذایی ناسالم حاوی مقدار زیادی سدیم هستند تا آنها را حفظ کنند. نگهدارنده های سدیم مانند مونوسدیم، نیترات سدیم، بی کربنات سدیم (جوش شیرین)، بنزوات سدیم و بسیاری دیگر به بدن آسیب می رسانند. توصیه می شود که یک فرد بالغ باید روزانه 1500 میلی گرم سدیم مصرف کند و نباید از 2300 میلی گرم آن بیشتر شود، اما اگر یک وعده غذایی فست فود را بررسی کنید، حاوی 2300 میلی گرم و گاهی حتی بیشتر از آن است. مصرف سدیم بیش از حد توصیه شده ممکن است باعث حفظ آب در بدن شود و باعث شود احساس نفخ کنید.

چاقی – این مشکل این روزها در کودکان و بزرگسالان بسیار شایع است. کودکان امروزی عاشق خوردن غذاهای ناسالم هستند و برای والدینشان بسیار سخت است که آنها را با یک رژیم غذایی سالم تغذیه کنند. غذاهای ناسالم سرشار از روغن و ادویه جات هستند که به افزایش چربی بدن کمک می کند. خوردن بیش از حد غذاهای ناسالم منجر به چاقی می شود.

اشتهای شما را از بین می برد – اشتهای شما شما را به خوردن یا نوشیدن ترغیب می کند. غذاهای ناسالم اشتهای شما را برای غذاهای سالم از بین می برد. در پاداش، بخش هایی از مغز (بخشی از مغز که مسئول تصمیم گیری است) رژیم غذایی ناسالم باعث تغییرات پایدار می شود. اگر غذاهای ناسالم بیشتری مصرف کنید، بدن شما بیشتر به غذاهای ناسالم میل خواهد کرد و ممکن است از خوردن غذاهای سالم خوشتان نیاید. غذاهای ناسالم معده شما را برای مدت طولانی تری پر می کند و از این رو میل به رژیم غذایی سالم را از بین می برد.

کاشت مژه طبیعی
اولین کلینیک کاشت مژه دائمی در جهان

باعث مشکلات تنفسی می شود – همانطور که در بالا ذکر شد، فست فودهای بیش از حد منجر به چاقی می شود و چاقی علت اصلی چندین مشکل دیگر سلامتی است. یکی از آنها مشکلات تنفسی است. غذاهای ناسالم حاوی کربوهیدرات بیشتری هستند و فرض بر این است که کربوهیدرات اضافی باعث کاهش میزان اکسیژن در بدن می شود و منجر به مشکلات تنفسی می شود.

تأثیر بر سیستم عصبی – خوردن بیش از حد مواد غذایی ناسالم بر سیستم عصبی بسیار بد تأثیر می گذارد. سیستم عصبی که به مغز متصل است با خوردن بیش از حد مواد غذایی ناسالم به شدت تحت تأثیر قرار می گیرد. ممکن است منجر به افسردگی حاد شود. مشخص شده است افرادی که غذاهای ناسالم می خورند نسبت به افرادی که غذاهای ناسالم نمی خورند استرس و افسردگی بیشتری دارند.

اختلالات گوارشی – غذاهای ناسالم بر روی سیستم گوارشی اثر سوء دارند. دستگاه گوارش به هضم غذا کمک می کند، کربوهیدرات ها را تجزیه می کند تا برای سایر فعالیت های بدنی به بدن انرژی بدهد. زمانی که غذای تند و ادویه دار بیشتری مصرف می کنید که حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات است، به سیستم گوارشی بدن آسیب می رساند.

فرسایش مینای دندان – غذاهای ناسالم به طرز وحشتناکی روی مینای دندان شما تأثیر می گذارد. به حفره منتهی می شود و لثه ها را ضعیف می کند. مینا لایه نازکی است که تک تک دندان ها را می پوشاند. مینا از دندان ها در برابر اثر گرمی و سردی محافظت می کند. اگر فرسوده شود، دندان‌ها حساس می‌شوند و درد نیز ایجاد می‌شود.

استخوان ها را ضعیف می کند – فست فود روی هر قسمت از بدن شما از جمله استخوان ها نیز تاثیر می گذارد. استخوان ها را ضعیف و شکننده می کند. استخوان های شما ممکن است به راحتی حتی با ضربه های کوچک بشکنند. داشتن ساختار اسکلتی قوی برای جلوگیری از هرگونه ناتوانی جسمی در تصادف بسیار مهم است.

منجر به بیماری های قلبی می شود – فست فود به معنای غذاهای مملو از ادویه ها، روغن، پنیر و اسیدهای چرب اشباع شده است. این اسیدهای چرب اشباع شده، کلسترول بد بدن را افزایش می دهند، رگ های خونی را مسدود می کنند و بر جریان طبیعی خون تأثیر می گذارند. از این رو قلب نمی تواند به خوبی کار کند و مستعد ابتلا به چندین بیماری قلبی عروقی می شود.

علت سردرد – سردرد مشکل چندان بزرگی نیست، اما سردرد طولانی ممکن است شما را بیقرار کند و گاهی اوقات باعث تحریک نیز شود زیرا نمی توانید روی هیچ کاری تمرکز کنید. خوردن غذاهای ناسالم ممکن است به طور مستقیم باعث سردرد نشود، اما ممکن است باعث مشکلات معده، سوء هاضمه، اسیدیته شود که می تواند منشا سردرد باشد.

کالری منفی – غذاهای ناسالم حاوی مواد مغذی خوب و همچنین برخی مواد مغذی بد هستند. غذاهای ناسالم در دسته غذاهای با کالری منفی قرار می گیرند زیرا کالری کمتری دارند اما برای خوردن و هضم آنها به کالری بیشتری از بدن نیاز دارند. به همین دلیل توصیه می شود که غذاهای ناسالم کمتری مصرف کنید.

فشار خون را افزایش می دهد – همانطور که قبلاً ذکر شد غذاهای ناسالم حاوی مقدار زیادی سدیم هستند و این سدیم بالا فشار خون را افزایش می دهد یا می تواند اختلالات قلبی را تشدید کند. بنابراین برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی از خوردن غذاهای ناسالم پرهیز کنید.

مسئله رفتاری – رژیم غذایی “غذاهای ناسالم” سرشار از غذاهای فرآوری شده و نوشابه ممکن است منجر به اوج و پایین آمدن قند خون، همراه با دوره های بیش فعالی و بی حالی شود.

منجر به از دست دادن حافظه می شود – به ندرت شناخته شده است که غذاهای ناسالم بر حافظه شما تأثیر می گذارد، اما این واقعیت دارد. در کنار اثرات بد قلبی، غذاهای ناسالم بر مغز شما نیز تأثیر منفی می گذارد. غذای ناسالم حاوی اسیدهای چرب اشباع شده است که بر عملکرد مغز و حافظه تأثیر می گذارد. خوردن غذاهای ناسالم بیشتر تولید برخی از مواد شیمیایی عصبی را در بدن متوقف می کند که ممکن است منجر به از دست دادن حافظه شود.

دیابت – دیابت یکی از مشکلات جدی و شایع در میانسالان است. غذاهای ناسالم پر از کربوهیدرات های خالی است که می تواند باعث افزایش مکرر انسولین شود. این ممکن است سطح انسولین طبیعی را تغییر دهد و باعث دیابت شود.

بیماری کلیوی – یکی دیگر از بدترین تأثیرات غذاهای ناسالم بر روی سیستم دفعی ظاهر می شود. غذای ناسالم پس از هضم برای دفع به کلیه منتقل می شود. دفع این کالری های خالی برای کلیه ها بسیار سخت است که باعث ساییدگی و پارگی بافت ها می شود و منجر به عملکرد نامناسب کلیه یا حتی نارسایی کلیه می شود.

یبوست – غذای ناسالم حاوی فیبر رژیمی نیست که نقش بسیار مهمی در سیستم گوارش دارد. مواد غذایی مانند سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، آجیل و دانه ها سرشار از فیبر هستند به سیستم گوارش کمک می کنند تا به درستی کار کند و مواد زائد را از بدن دفع کند. اما غذاهای ناسالم به سیستم گوارشی آسیب می رسانند به همین دلیل بدن نمی تواند مواد زائد را دفع کند که ممکن است منجر به یبوست شود.

کاشت مژه طبیعی در کلینیک ایده آل