این موضوع درست است که ما به شما پیشنهاد می کنیم که از اکستنشن استفاده نکنید و به جای آن با کاشت مژه ، یک بار برای همیشه خیال خود را راحت کنید . اما ما در اینجا هدف دیگری را دنبال می کنیم . هدف ما در بلاگ دانش زیبایی ، بالا بردن سطح اطلاعات شما دوست داران زیبایی است ، حتی اگر شما از روش های دیگر استفاده می کنید . این مقاله برای افرادی است که هنوز تصمیم به کاشت مژه دائم با قابلیت رشد نگرفته اند و هنوز از اکستنشن استفاده می کنند .بیایید با هم چند نکته را بررسی کنیم.

دوش آب گرم بگیرید

دوش آب گرم برای شل شدن اکستنشن مژه معجزه می کند. در حالی که زیر دوش هستید، سعی نکنید اکستنشن مژه خود را بکشید، یا مالش دهید. می‌دانیم که تلاش و انجام این کار می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد، به‌خصوص اگر احساس کردید که آن‌ها شل می‌شوند، اما باور کنید، پشیمان خواهید شد. در مقابل وسوسه جلوگیری از آسیب رساندن به مژه ها و چشم های طبیعی خود مقاومت کنید. اگر تا به حال اقدام به اکستنشن مژه کرده اید، می دانید که چگونه مژه کاران همیشه به ما توصیه می کنند که هرگز مژه های خود را با آب داغ خیس نکنیم یا برای افزایش طول عمر مژه ها به بخار نزدیک نشویم. از آنجایی که ما به دنبال طولانی کردن چرخه نیستیم، بلکه به دنبال پایان دادن به چرخه هستیم، آب گرم بهترین گزینه برای شماست. پس از اتمام دوش گرفتن، می توانید از موچین برای برداشتن مژه ها استفاده کنید.

صورت خود را بخار کنید

این تکنیک کوتاه شده روش دوش آب گرم است. در اینجا، ابتدا آرایش کامل خود را پاک می کنید، از جمله آرایش چشم، اما به مژه ها نزدیک نشوید. سپس در یک کاسه بزرگ آب داغ بریزید و صورت خود را به سمت آن متمایل کنید تا بخار آن به سمت چشم شما تبخیر شود. با این کار، چسب مژه را نرم می‌کنید و همچنین ذرات کثیفی یا باکتری‌هایی را که در طول فرآیند پاک کردن آرایش پاک نشده‌اند، از بین می‌برید. فقط مطمئن شوید که در حین انجام این کار چشمان خود را باز نکنید. برای ایمن بودن، چشمان خود را به مدت 5 تا 10 دقیقه بسته نگه دارید.

کاشت مژه دائم با قابلیت رشد
کاشت مژه دائم با قابلیت رشد

راه حل تمیز کردن خود را ایجاد کنید

شمامی توانید به راحتی محلول پاک کننده مژه خود را بسازید. در واقع بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کاسه کوچک را با مقداری آب گرم پر کنید و مقداری صابون در آن بریزید. اگر ترجیح می دهید، می توانید یک پاک کننده ملایم آرایش چشم یا پاک کننده آرایش مایع نیز اضافه کنید. پس از آن می توانید با استفاده از یک پد پنبه ای محلول را روی مژه های خود بمالید تا چسب حل شده و مژه ها از بین بروند. از طرف دیگر، اگر قبلاً کاسه‌های خود را پاک کرده‌اید، اما می‌خواهید از شر چسب خلاص شوید، آن‌ها را داخل محلول فرو کنید و به آرامی آن‌ها را بمالید تا هم چسب و هم مواد آرایشی باقی‌مانده حل شود.

از حل کننده چسب مژه استفاده کنید

امروزه برای هر چیزی محصولی وجود دارد، به همین دلیل است که حل کننده های چسب مژه در واقع وجود دارند. اگر حوصله شل کردن مژه ها را ندارید و صبر می کنید تا چسب در اثر حرارت دوش حل شود، باید چسب اکستنشن مژه بخرید.این محصول به گونه ای ساخته شده است که حساسیت مژه و همچنین ظرافت چشم را در نظر می گیرد. بر این اساس، شما تضمین می‌کنید که به مژه‌های طبیعی خود آسیب نرسانید. به سادگی یک پد پنبه ای را با محلول چسب آغشته کنید و روی مژه ها بمالید، اما مراقب باشید که خیلی به چشمان خود نزدیک شوید.

از پاک کننده های مبتنی بر روغن استفاده کنید

این یک قانون کلی است که اگر مجموعه ای از اکستنشن مژه دارید، هرگز نمی توانید از پاک کننده های روغنی استفاده کنید، چون که طول عمر اکستنشن ها را کوتاه می کنند و در نتیجه خرابی چسب باعث می شوند زودتر از حد معمول از بین بروند. از آنجایی که این شکست دقیقا همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید، پاک کننده های روغنی افزودنی خوشایند به کیت آرایش شما خواهند بود.  این یک موقعیت برد-برد است، شما از آن به عنوان یک پاک کننده برای صورت خود استفاده خواهید کرد، و همزمان، آن را با حرکات دایره ای روی مژه های خود حرکت می دهید تا چسب حل شود. اگر قصد دارید دوباره از مژه ها استفاده کنید، مطمئن شوید که چسب باقیمانده را جدا کنید. آن را در نزدیکی پایه مژه ها پیدا خواهید کرد. سپس خود مژه ها را به خوبی تمیز کنید زیرا اگر روغن باقی مانده باشد، دفعه بعد چسب به مژه ها نمی چسبد.

از روغن استفاده کنید

اگر پاک کننده های روغنی مورد علاقه شما نیستند، می توانید به سادگی از روغن استفاده کنید. این معمولاً گزینه راحت تری است زیرا تقریباً هر روغنی که در دست دارید این کا را انجام می دهد. 2 تا 3 قطره از آن را روی یک گلوله پنبه بریزید و به آرامی پنبه را روی پلک های خود بمالید. وقتی دیگر چکه نمی‌کند، پنبه را بیشتر روی چشم‌هایتان با حرکت رو به پایین فشار دهید، مخصوصاً تا ریشه مژه‌ها، تا مطمئن شوید که قسمت کاملی که چسب روی آن زده شده است، پوشانده شده است. از اینکه چقدر راحت چسب و مژه ها را از پوست شما جدا می کنند شگفت زده خواهید شد. دیگر لازم نیست به خاطر درد بیرون آوردن مژه هایتان از رفتن به خانه بترسید!

کرم دور چشم بزنید

مرطوب‌کننده‌های حاوی روغن نیز می‌توانند به شکستن چسب مژه کمک کنند، بنابراین اگر کرم دور چشمی با روغن‌های آرگان، جوجوبا، آفتابگردان یا روغن‌های دیگر دارید، این کار را انجام می‌دهندحتی بیشتر! از آنجایی که از محصولی استفاده می‌کنید که هدف‌گذاری شده است، اثرات حتی هدفمندتر خواهند بود. و از مزایای مراقبت از چشم به عنوان یک مزیت بهره خواهید برد.

نکات نهایی

چه کاربر معمولی اکستنشن مژه باشید و چه حتی مبتدی، باید بدانید که چگونه چسب مژه را پاک کنید، زیرا نه تنها برداشتن مژه ها به زور دردناک است، بلکه به مژه های واقعی خود نیز آسیب خواهید رساند و ممکن است باعث ایجاد لکه های طاسی شوید. بنابراین، به جای اینکه وسوسه شوید از اکستنشن ها استفاده کنید، می توانید در کلینیک ایده آل کاشت مژه دائم با قابلیت رشد انجام دهید تا دیگر این موارد شما را نگران نکند .کلینیک ایده ال تخصصی ترین کلینیک ایران در زمینه ی کاشت مژه می باشد .

کاشت مژه دائم با قابلیت رشد در کلینیک ایده آل